LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Oscyloskopy R&S RTO oferują rozszerzenia dla szybkich interfejsów szeregowych do 5 Gbit/s

Najnowsze rozszerzania dla oscyloskopów z serii R&S RTO2000 o paśmie 6 GHz pozwalają łatwo testować szybkie interfejsy komunikacji za pomocą tych przyrządów. Nowe rozszerzenia obsługują między innymi interfejsy USB SuperSpeed (5 Gbit/s) oraz PCIe 2.0. Dostępne jest również nowe rozwiązanie dla USB-PD (USB power delivery).

Szybkie interfejsy komunikacji, takie jak USB czy PCIe, są współcześnie wykorzystywane w wielu urządzeniach elektronicznych. Podczas testów i debugowania takich urządzeń projektanci potrzebują łatwych w użyciu narzędzi, które zapewnią kompletną obsługę tych interfejsów. Jedno z takich kompletnych, kompaktowych rozwiązań jest oferowane przez Rohde & Schwarz. Składa się ono z oscyloskopu R&S RTO2064, rozszerzeń do testów interfejsów w różnych standardach oraz z modularnych szerokopasmowych sond R&S RT-ZM60 podłączonych do badanego urządzenia. Rohde & Schwarz oferuje następujące rozszerzenia do testów: wyzwalanie i dekodowanie USB SuperSpeed (3.1 Gen 1), PCIe 1.1/2.0 oraz USB-PD, a także rozszerzenie do testów zgodności z PCIe 1.1/2.0.

 

Szczegółowa analiza protokołów prezentowana w praktyczny sposób

Wszystkie nowe rozszerzenia związane z wyzwalaniem i dekodowaniem ułatwiają użytkownikom poszukiwanie błędów, które występują podczas transmisji z użyciem SuperSpeed, PCIe 2.0 oraz USB-PD. Rozszerzenia te pozwalają na wyzwalanie określonymi przez użytkownika zdarzeniami protokołu oraz na dekodowanie transmisji protokołu szeregowego. Dzięki temu R&S RTO2000 jest w stanie wyświetlić dodatkowe pomiary w dziedzinie czasu i częstotliwości w korelacji ze zdarzeniami wyzwalającymi. Często w takich sytuacjach przyczyna błędu staje się widoczna natychmiast. Wyniki pomiarów można również wyświetlić w postaci tabeli wraz ze wszystkimi zdarzeniami związanymi z protokołem oraz chwilami ich wystąpienia. Kolejną unikalną funkcją jest możliwość analizy protokołów na różnych poziomach. Przykładowo, użytkownicy mogą wybrać prosty podgląd binarny, symboliczny lub widok odpowiedni dla danego protokołu obejmujący początek ramki, adres i dane. Pozwala to na śledzenie błędów protokołu do poziomu pojedynczego bitu. Wszystko to zapewnia projektantom skuteczne narzędzie do szybkiej analizy i debugowania.

Testy zgodności dla PCIe 1.1/2.0

W celu obsługi PCIe firma Rohde & Schwarz powiększyła zestaw narzędzi do testów zgodności o testy dla PCIe 1.1/2.0. Dostępne są rozszerzenia oprogramowania opracowane specjalnie dla oscyloskopu R&S RTO2000 z pasmem 6 GHz. Te rozszerzenia są już dostępne w ofercie Rohde & Schwarz, podobnie jak rozszerzenia RTE/RTO-K63 USB-PD T&D. Po raz pierwszy zostały one zaprezentowane podczas targów Embedded World 2017 w Norymberdze w marcu.

Więcej informacji o oscyloskopach Rohde & Schwarz można znaleźć na stronie produktu.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.