Opole stolicą europejskiej robotyki

Zbliżają się anonsowane już wcześniej w MIKROKONTROLER.PL międzynarodowe zawodów robotów mobilnych – European Robot Challenge Opole 2017. Odbędą się one 13 maja 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Organizatorami tegorocznych zawodów są: Politechnika Opolska, Miasto Opole, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu oraz Stowarzyszenie GROM – Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków.

Mamy już dokładne informacje o tym, jakie konkurencje przewidzieli organizatorzy. Będą to: ifm ecolink LineFollower, Balluff LineFollower Drag LineFollower Enhanced, Pico Sumo, Nano Sumo, Micro Sumo, Mini Sumo, Sumo, Mega Sumo, Humanoid Sumo, Humanoid Sprint, FreeStyle, Air race, Lego Sumo, Lego LineFollower.

Oprócz wspaniałej atmosfery oraz wielu atrakcji, jakie zawsze towarzyszą opolskim zawodom, w tym roku na zawodników czeka pula nagród o łącznej wysokości ok 40 000 zł, a także prestiżowe certyfikaty na zawody do Japonii oraz Rumunii.

Opolskie święto robotyki będzie okazją nie tylko do aktywnego udziału w jednej z 15 konkurencji lub kibicowania zawodnikom, ale także do miłego i kreatywnego spędzenia czasu. Pasjonaci robotyki i nowych technologii będą mieli okazję do odwiedzenia stoisk firm-sponsorów oraz partnerów tego wydarzenia, na których będzie można zobaczyć aktualne nowości technologiczne, a także zapoznać się z ofertą staży oraz pracy w wiodących firmach z branży automatyki, robotyki i informatyki.

Dla najmłodszych, wzorem lat ubiegłych, organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji: pokazy robotów, warsztaty budowy oraz programowania robotów (organizowane jak co roku przez Konstruktorów Robotów – http://konstruktorzy-robotow.pl/) oraz wiele innych.

Wstęp na European Robot Challenge jest wolny.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie www.erc.po.opole.pl

O autorze