Rozszerzony program ARM DesignStart

Program ARM DesignStart od roku 2010 zapewnia szybki dostęp do procesorów IP firmy ARM. Dwa lata temu program Design Start został rozszerzony na procesory Cortex-M0, co umożliwiło opracowanie wielu bardzo wydajnych, autorskich układów typu System-on-Chip (SoC). Teraz ARM rozszerza zakres programu DesignStart, aby w szerszym zakresie umożliwić projektantom tworzenie swych układów SoC, a także wspomóc twórców innowacyjnych rozwiązań, którzy chcą wprowadzić nowe pomysły na rynek szybko i przy minimalnym ryzyku.

Rozszerzony program DesignStart oferuje:

  • Wprowadzenie procesorów Cortex-M3, najbardziej popularnej serii procesorów ARM Cortex-M3
  • Utrzymany dostęp do procesorów Cortex-M0, aby objąć jak najszerszy zakres systemów wbudowanych.
  • Eliminację wstępnych opłat licencyjnych i ewaluacyjnych, co obniża ryzyko i pozwala uzależnić opłaty od sukcesu produktu.
  • Natychmiastowy dostęp do bezpłatnego pobrania umożliwiającego ewaluację i projektowanie prototypów. Dostępne procesory pozwalają na rozpoczęcie komercyjnych projektów dzięki prostej, pobieranej licencji.
  • Skrócony czas rozpoczęcia produkcji dzięki internetowemu dostępowi do środowiska ARM CoreLink SDK-100, sprawdzonego rozwiązania do obsługi IP systemów i podsystemów.
  • Dziesięciokrotnie wyższą produktywność programistów dzięki podsystemowi CoreLink SSE-050 i zweryfikowanej zgodności systemu mbed OS. To ułatwia także zarządzanie i skalowanie bezpiecznych produktów IoT.
  • Usługi wspomagania projektowania świadczone przez ARM i zatwierdzone przez tą firmę ośrodki projektowe. Również te firmy, które „chcą po prostu otrzymać układ” mogą odnieść korzyść ze specjalnie zaprojektowanego układu SoC.
  • Ciągły dostęp do bibliotek zawierających tysiące fizycznych układów IP, co pozwala na bardzo szybką i efektywną implementację układów w krzemie.

Na rynek wprowadzono już ponad 20 miliardów układów wykorzystujących procesory Cortex-M0 i Cortex-M3, z czego połowę w ostatnich kilku latach. Popularność tych procesorów wynika z ich wszechstronności, bardzo małych rozmiarów, a także niskiego zużycia mocy pozwalającego na stosowanie ich również w systemach bez baterii, wykorzystujących energię otoczenia. Procesory Cortex-M0 mogą zmieścić się na powierzchni przekroju ludzkiego włosa. Przykłady innowacyjnych systemów wykorzystujących te procesory można znaleźć w hubie innowacji ARM.

Dzięki możliwości natychmiastowego rozpoczęcia projektu, kompletnej platformie systemowej obniżającej ryzyko projektowe, przetestowanemu oprogramowaniu i braku opłat wstępnych za IP procesorów ARM lub podsystemów można szybko wprowadzić innowacyjny produkt na rynek przy minimalnym ryzyku. Nawet w przypadku sprzedaży milionów urządzeń całkowity koszt licencji nie będzie przekraczał typowej pensji inżyniera.

Firma ARM stara się wspierać niezwykłe pomysły i rozwiązania opracowane przez społeczność użytkowników DesignSmart i zachęca do kontaktu.

Dodatkowe informacje

O autorze