LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[KONKURS] Innovate FPGA Design Contest organizowany przez Terasic

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Innovate FPGA Design Contest organizowanym przez firmę Terasic. Jest to ogólnoświatowy następca Innovate Asia – konkursu organizowanego od 2000 roku, który zainspirował tysiące inżynierów do tworzenia i wprowadzania innowacji w dziedzinie  programowania FPGA. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, od studentów i pracowników naukowych, po pracowników branży elektronicznej. Projekty można wykonywać indywidualnie lub w grupach maksymalnie trzyosobowych.

W pierwszym etapie konkursu zespół musi zgłosić propozycję projektu na stronie Innovate FPGA. Propozycja musi zawierać opis projektu, schemat blokowy oraz zalety realizacji koncepcji w układzie programowalnym (FPGA virtues). Termin zgłoszenia opisu upływa 1 grudnia 2017. Po tym czasie społeczność Innovate FPGA wybierze 100 najlepszych projektów z każdego regionu. Członkowie społeczności mogą także komentować, zadawać pytania oraz prowadzić dyskusje na temat zgłoszonych propozycji. Do społeczności można dołączyć na stronie konkursu. Głosowanie będzie trwać do 30 stycznia 2018, a dzień później organizator ogłosi wyniki. Wybrane zespoły awansują do następnego etapu i otrzymają od producenta płytkę ewaluacyjną Terasic DE-10 Nano z układem Cyclone V w celu rozwoju projektu.

Drugi etap polega na realizacji projektu za pomocą otrzymanej płytki. Warto wspomnieć, że płytka posiada złącze zgodne z Arduino, co sprawia, że do układu można dodać jedną z wielu dostępnych na rynku nakładek. Zespół powinien dostarczyć organizatorowi dokumentację, która oprócz punktów koniecznych w pierwszym etapie powinna zawierać m.in. opis funkcjonalny, metodykę projektowania i testy wydajności projektu. Konieczne jest także przygotowanie materiału wideo, w którym uczestnicy omówią teorię i funkcjonalność projektu oraz zademonstrują jego działanie. Wideo nie może być dłuższe niż 10 minut. Ostateczny termin upływa 30 kwietnia 2018.

Projekty będą oceniane przez sędziów, a 20 najlepszych awansuje do finałów regionalnych. Sędziowie wybiorą najlepszą pracę z regionu oraz dwa wyróżnienia, opierając się o dokumentację, materiał wideo oraz odpowiedzi na pytania jury. Trzy najlepsze zespoły z regionu pojadą na finał konkursu (na koszt organizatora), gdzie twórcy będą mieli możliwość osobiście zaprezentować swoje dzieło. Zwycięskie projekty otrzymają sposobność wypromowania przez uznane marki: Intel, Terasic oraz sponsorów konkursu.

Dodatkowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie konkursu – Innovate FPGA Design Contest.

Partnerem konkursu oraz oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Terasic jest sklep KAMAMI.pl.