Hands-on Linux Academy – Interfejsy komunikacyjne w przykładach

Firmy NXP, Future Electronics oraz SoMLabs zapraszają na bezpłatne warsztaty „Hands-on Linux Academy – Interfejsy komunikacyjne w przykładach”.

Warsztaty są przeznaczone dla:

  • inżynierów mających doświadczenie z systemami mikrokontrolerowymi,
  • inżynierów z małym lub średnim doświadczeniem z systemem operacyjnym Linux.

Podczas warsztatów zostanie pokazane jak rozpocząć pracę z systemem operacyjnym Linux w aplikacjach embedded oraz jak samodzielnie przygotować efektowną aplikację na platformie sprzętowej bazującej na nowoczesnych mikroprocesorach i.MX6ULL firmy NXP.

Zajęcia praktyczne rozpoczną się od samodzielnego przygotowania karty microSD z systemem operacyjnym, który będzie później wykorzystywany do obsługi interfejsów komunikacyjnych SPI, I2C oraz GPIO. Ukoronowaniem tego etapu zajęć będzie nawiązanie komunikacji z sensorem MEMS 6DoF oraz transceiverem NFC.

W ostatniej części szkolenia zostanie pokazane jak – dzięki wykorzystaniu systemu Linux – przygotować w krótkim czasie rozbudowaną aplikację, dzięki której dane z żyroskopu MEMS będą prezentowane poprzez serwer WWW na ekranie komputera.

Platformą sprzętową podczas części praktycznej będzie zestaw VisionSTK-uSD-TR01 składający się z:

  • modułu VisionSOM-6ULL (procesor firmy NXP z serii i.MX6ULL, rdzeń Cortex-A7, częstotliwość taktowania 792 MHz) z pamięcią 512 MB SDRAM DDR3L oraz złączem karty microSD;
  • płyty bazowej VisionCB-STD, która jest wyposażona w interfejs Ethernet 10/100, dwa kanały USB 2.0, konwerter USB/UART dla konsoli, 4 przyciski i 4 diody LED dla aplikacji użytkownika, złącza zgodne z shieldami Arduino 5V, Raspberry Pi 3 i złącze wyświetlacza LCD-TFT z touch panelem.

Warsztaty odbędą się w następujących lokalizacjach:

07.11.2017 – Warszawa

09.11.2017 – Gdańsk

14.11.2017 – Kraków

15.11.2017 – Katowice

16.11.2017 – Wrocław

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma możliwość zakupu zestawu VisionSTK-uSD-TR01 w promocyjnej cenie 99 PLN.

 

 

O autorze