Ósma edycja Festiwalu Robotyki Robocomp już 21 października

Koło Naukowe Integra działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką robotyki do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – zawodników, do zaprezentowania swoich niesamowitych konstrukcji oraz widzów, którzy zawsze gorąco wspierają swoich faworytów i są nieodzownym elementem każdej edycji.

Festiwal Robotyki Robocomp 2017 jest już 8 edycją zawodów organizowaną przez koło naukowe Integra przy AGH. Głównym elementem festiwalu są zawody robotów cieszące się bardzo dużą popularnością. W poprzednich edycjach w rozgrywkach wzięło udział ponad 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z całej Polski. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone m.in. w takich konkurencjach jak Sumo, Micromouse, Freestyle czy Linefollower.

Organizatorzy nie zapomną również o najmłodszych, dla których przewidziano wiele gier i zabaw. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla dzieci, konkursy, loterie oraz wiele innych, ciekawych atrakcji, których nie można przegapić.

Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest charakter edukacyjny wydarzenia. Co roku na festiwalu można obejrzeć stoiska, prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki, automatyki, elektroniki czy informatyki. Ffirmy będące oficjalnymi sponsorami będą miały okazję zaprezentować poczas festiwalu swoją działalność. Wesprą one także najbardziej utalentowanych uczestników, gdyż nagrodami w konkurencjach są często (oprócz książek czy elektroniki) liczne kursy, staże czy szkolenia. Od lat na festiwalu pojawiają się znane na całym świecie marki. W tym roku będą to między innymi Nokia, Balluff, Aniro.

Więcej informacji na temat poprzednich edycji, oraz zdjęcia z ubiegłych lat, można znaleźć na stronie internetowej:www.robocomp.info

Przypominamy więc – 21 października, Akademia Górniczo – Hutnicza, budynek A0. Zawodnicy mogą rejestrować się już od godz. 8:00, a pierwsze prezentacje i walki zaczynają się o 10:00.

Do zobaczenia!

O autorze