R&S wprowadza pasmo analizy 5 GHz z gwarantowaną specyfikacją

Firma Rohde & Schwarz odpowiada na rosnącą potrzebę charakteryzacji szerokopasmowych komponentów i systemów, wprowadzając rozszerzenie R&S FSW-B5000. W połączeniu z cyfrowym oscyloskopem R&S RTO2064 służącym za zewnętrzny digitizer, analizator sygnału i widma R&S FSW85 wyposażony w nowe rozszerzenie sprzętowe pozwala na analizę sygnału w pełnym paśmie 5 GHz.

Odpowiedź amplitudowa i fazowa przyrządu R&S FSW85 z rozszerzeniem R&S FSW-B5000 została w pełni scharakteryzowana na etapie produkcji w całym podanym zakresie częstotliwości. Dokładność pomiaru amplitudy i fazy jest gwarantowana w całym paśmie pracy. Rozszerzenie R&S FSW-B5000 umożliwia pracę z częstotliwościami środkowymi w zakresie od 9,5 do 90 GHz. W przypadku częstotliwości powyżej 85 GHz przyrząd R&S FSW85 musi być wyposażony w rozszerzenie FSW-B90G, które pozwala zwiększyć zakres częstotliwości do 90 GHz.

Możliwości R&S FSW w zakresie pomiaru transientów i impulsów udostępniają dogłębną i szerokopasmową analizę sygnałów z modulacją FMCW a także sygnałów radarów impulsowych lub o przestrajanej częstotliwości spotykanych w samochodach. Rozszerzenie R&S FSW-B5000 pozwala również na rejestrację szerokopasmowych sygnałów IEEE 802.11ay w celu dalszego przetwarzania lub pomiarów sygnałów podczas opracowywania rozwiązań dla przyszłego standardu 5G.

Rozszerzenie R&S FSW-B5000 dla wysokiej klasy analizatora sygnału i widma R&S FSW85 jest już dostępne w ofercie Rohde & Schwarz. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie produktu.

O autorze