Farnell element14 świętuje 10 lat sukcesów w Polsce

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, w tym miesiącu świętuje 10. rocznicę działalności handlowej w Polsce.  Od czasu uruchomienia strony internetowej w Polsce w 2007 roku firma Farnell element14 poczyniła inwestycje w tym regionie i zasłynęła z wysokiej jakości obsługi klientów świadczonej w j. polskim. Przez ostatnich 10 lat na polskim rynku firma zyskała opinię uczciwego i sprawdzonego dostawcy.

Farnell element14 oferuje swoim klientom w Polsce darmową dostawę online od 199 złw ciągu 24 – 48 godzin, szeroką ofertę produktów najwyższej jakości, oraz bezpłatne wsparcie techniczne, również z zakresu RaspberryPi. Dodatkowo, firma oferuje dostęp do ekspertyzy od etapu projektu, poprzez prototypowanie, aż do produkcji.

W 2012 roku firma Farnell element14 otworzyła biuro w Krakowie i zatrudniła w nim 57 pracowników, obsługujących klientów z całej Europy Wschodniej. Początkowo niewielki zespół obsługujący klientów z Polski powiększył się do 30 osób.

Polska była oczywistym wyborem, jeśli chodzi o punkt wejścia Farnell element14 na rynek Europy Wschodniej.  Oprócz możliwości związanych z wielkością populacji Polski oraz wysokim poziomem inwestycji firm międzynarodowych, początkowy zespół Farnell element14 posiadał także duża wiedzę na temat lokalnej branży elektronicznej. Doświadczeni pracownicy wykazali ogromne zaangażowanie w stworzenie najwyższej klasy centrum dystrybucji produktów elektronicznych i przemysłowych w regionie, które przede wszystkim dba o potrzeby swoich klientów.

Robert Rospędzihowski, Dyrektor Regionalny ds. sprzedaży na terenie Europy Wschodniej, krajów skandynawskich i na rynkach międzynarodowych w Farnell element14 : „Mamy za sobą 10 wspaniałych pierwszych lat.  W 2007 uruchomiliśmy polską stronę internetową, na której odnotowaliśmy 30 tys. odwiedzin w pierwszym roku istnienia, ale to był tylko początek .

Po wprowadzeniu dalszych udoskonaleń strony internetowej, polegających między innymi na dodaniu takich funkcji, jak szybkie kwotacje online  oraz wprowadzeniu w 2010 roku możliwości rozliczeń w złotówkach, nasza strona osiąga dzisiaj ponad milion wyświetleń rocznie.  Nasza obecność na polskim rynku jest coraz większa i nie ogranicza się ona jedynie do prowadzenia sprzedaży internetowej.  W 2008 roku rozpoczęliśmy współpracę z wiodącymi producentami i obecnie regularnie współpracujemy i prezentujemy ofertę naszych dostawców oraz nowości produktowe podczas najważniejszych targów i wystaw branżowych w Polsce.

Farnell element14 nieustannie wspiera swoich klientów w Polsce poprzez ciągłe inwestycje w nowe produkty oraz zwiększanie stanów magazynowych.  W ostatnim czasie firma wprowadziła też darmową dostawę przy zakupach online o wartości ponad 199 zł oraz udoskonaliła działanie polskiej strony internetowej pl.farnell.com.”

Robert Rospędzihowski dodaje: „Gdy rozpoczynaliśmy działalność w 2007 roku, naszym celem było stanie się największym światowym, tzw. “katalogowym” dystrybutorem w dziedzinie elektroniki i przemysłu w regionie.  Znajomość lokalnego rynku oraz wsparcie dla klientów na ich terenie, połączone z dostępem do globalnej sieci i umożliwiły nam ośmiokrotny wzrost  w ciągu minionych 10 lat. Teraz, kiedy jesteśmy częścią firmy Avnet, otwierają się przed nami jeszcze większe możliwości w zakresie obsługi klientów.

Zależy mi na tym, aby Farnell stał sie się największym dystrybutorem komponentów elektronicznych w Polsce.  Urodziłem się w Anglii, ale moi rodzice są Polakami, więc jestem silnie związany z tym krajem i pewnie spoglądam w jego przyszłość.  W Krakowie stworzyliśmy silny i doświadczony zespół.  Jest mi niezmiernie miło, że nasz pierwszy pracownik, zatrudniony w 2007 roku, wciąż jest z nami i nie tylko zapewnia profesjonalną obsługę naszym klientom, ale też pomaga w rozwoju młodej, polskiej kadry, która cały czas się powiększa.

Z okazji 10-lecia działalności w Polsce firma Farnell element14 uruchomiła internetową kampanię urodzinową i zaprasza wszystkich na swoją stronę https://konkurs-farnell.pl, gdzie codziennie do wygrania są kody zniżkowe na zakupy online oraz atrakcyjne nagrody.

O autorze