KAMAMI.pl oficjalnym dystrybutorem produktów Raspberry Pi

Sklep KAMAMI.pl został oficjalnym dystrybutorem produktów Raspberry Pi Foundation na Polskę. W ofercie sklepu znajdują się aktualnie zarówno popularne minikomputery Raspberry Pi jak i oficjalne akcesoria takie jak obudowy lub kamera.

Raspberry Pi to platforma komputerowa stworzona przez Raspberry Pi Foundation. Urządzenie składa się z jednej płytki drukowanej i powstało w celu wspierania nauki informatyki. Aktualny model, Raspberry Pi 3 B, wyposażono w czterordzeniowy układ SoC BCM2837 taktowany zegarem 1,2 GHz. W układzie wykorzystano 4 rdzenie ARM Cortex-A35. Ponadto na płytce zawarto: pamięć RAM o pojemności 1 GB, 4 gniazda USB, gniazdo HDMI, Jack 3,5 mm, microSD, komunikację Bluetooth 4.1, Wi-Fi oraz Ethernet. Jest też w pełni kompatybilny z poprzednimi modelami: Rasbperrby Pi 2 B oraz Raspberry Pi 1 B+.

Fundacja Raspberry Pi produkuje też oficjalne akcesoria do minikomputerów. Oprócz tego w ofercie sklepu znajduje się także duża ilość produktów kompatybilnych z Raspberry Pi, które pozwalają na poszerzenie możliwości platformy.

O autorze