Cree przejmuje oddziały układów mocy RF Infineon

Amerykańska firma Cree przejęła oddziały Infineon Technologies zajmujące się produkcją układów dużej mocy na częstotliwości radiowe (RF). Kwota transakcji wyniosła około 345 mln euro. Ten ruch wzmacnia pozycję należącego do Cree Wolfspeed na rynku układów bezprzewodowych. Transakcja została już sfinalizowana, a jej skutki weszły w życie.

Infineon będzie nadal rozwijał technologie w obszarach takich, jak pojazdy elektryczne i autonomiczne, źródła odnawialnej energii oraz technologie łączności.

Przejęte oddziały i związany z nimi zespół Infineon uzupełni istniejącą ofertę i możliwości Wolfspeed o dodatkowe technologie, projekty, możliwości produkcji i instalacji obudów, a także możliwości obsługi klientów. Połączone firmy uzyskają bardzo silną pozycję na rynku tranzystorów i scalonych układów mikrofalowych (MMIC) na potrzeby infrastruktury bezprzewodowej i wzmacniaczy RF. Układy te wykorzystują technologie LDMOS oraz GaN-on-SiC (azotku galu na węgliku krzemu).

Transakcja obejmuje przejęcie następujących podmiotów i struktur:

  • Głównego zakładu w Morgan Hill w Kalifornii, który odpowiada za tworzenie obudów i testy układów LDMOS oraz GaN-on-SiC,
  • Pracowników odpowiedzialnych za współpracę z klientami (również działających na miejscu), do których należą najwięksi producenci urządzeń infrastruktury bezprzewodowej,
  • Około 260 pracowników na terenie USA (Morgan Hill oraz Chandler w Arizonie), w Finlandii, Szwecji, Chinach i Korei Południowej.

Ponadto Infineon jest zobowiązany zapewnić ciągłość działalności tych podmiotów przez kolejne 90 dni, aby zapewnić stopniowe przejęcie własności.

Transakcja obejmuje również własność intelektualną (IP) oraz ofertę technologiczną. Nie obejmuje natomiast kart płatniczych i zabezpieczeń (CSS), którymi zajmuje się oddział w Morgan Hill. Ta część pozostanie własnością firmy Infineon. Cree oczekuje, że dzięki tej transakcji przychody firmy w pierwszym roku wzrosną o około 155 mln USD.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

O autorze