[WARSZAWA] Konferencja MATLAB 2018

Jednym z ważniejszych wydarzeń organizowanych przez firmę ONT jest wiosenna konferencja MATLAB 2018. Wzorem poprzednich edycji do współtworzenia konferencji organizator zaprosił swoich klientów.

Konferencja odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2018 r. w hotelu Mercure w Warszawie. Aby zgłosić chęć udziału w wydarzeniu należy się zalogować na stronie konferencji. Osoby nieposiadające konta ONT proszone są o jego założenie. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie potwierdzenia rejestracji.

Tegoroczna konferencja będzie składała się z dwóch części. Pierwsza przeznaczona jest na prezentacje użytkowników oprogramowania, którzy opowiedzą, w jaki sposób realizują swoje projekty z wykorzystaniem MATLABa i Simulinka. Przewidziane jest wtedy również wystąpienie inżyniera ONT z informacją o najnowszej wersji oprogramowania. Druga część konferencji podzielona została na dwie ścieżki tematyczne:

  • Uczenie maszynowe w MATLABie
  • MATLAB w zastosowaniach finansowych

Pierwsza, poświęcona uczeniu maszynowemu, będzie prowadzona przez Emelie Andersson, która pracuje jako inżynier aplikacji w szwedzkim oddziale firmy MathWorks. W trakcie jej prezentacji uczestnicy zapoznają się z możliwościami wykorzystania technik Machine Learning oraz Deep Learning w MATLABie. Deep Learning (głębokie uczenie maszynowe) wciąż jest jednym z najbardziej interesujących tematów zarówno dla inżynierów (projektowanie oraz implementacja), jak i naukowców (badania i rozwój) pracujących w różnych dziedzinach przemysłu. Prezentacje w tej ścieżce będą prowadzone w języku angielskim.

Druga ścieżka będzie związana z zastosowaniem MATLABa w szeroko rozumianych finansach. Pracownicy ONT pokażą, jak za pomocą oprogramowania MathWorks wykorzystać techniki sztucznej inteligencji do analityki danych. Kolejne prezentacje będą związane z metodami tworzenia modeli ryzyka, ich weryfikacji, rozwijania i wdrażania. Sposób pracy z narzędziami zostanie przedstawiony na przykładzie teorii wartości ekstremalnych i kopuł w szacowaniu ryzyka rynkowego. W czasie planowanych przerw będzie możliwość uzyskania informacji i wyjaśnień od inżynierów firm ONT i MathWorks oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami konferencji.

O autorze