SoMLabs prezentuje nowe moduły z serii VisionSOM

Firma SoMLabs – polski producent komputerów SoM przedstawił nowe konfiguracje modułów minikomputerow z serii Vision SOM, które świetnie nadają się do zastosowań przemysłowych i edukacyjnych. Sercem modułów jest procesor NXP i.MX6-ULL z rdzeniem Cortex-A7 taktowany zegarem o częstotliwości 792 MHz. Same moduły mają podłużny kształt: płytka PCB ma 67 mm długości oraz 32 mm szerokości. Wyposażone są w złącze krawędziowe SO-DIMM.

Nowe moduły dysponują pamięcią NAND Flash lub eMMC. Dostępne są m.in. wariant z pamięcią RAM o pojemności 256 MB oraz pamięcią NAND o pojemności 256 MB oraz wariant z pamięcią RAM i NAND o pojemnościach po 512 MB. Pierwsza opcja dostępna jest także w wersji z dołączonym modułem komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth.

Ostatni wprowadzony moduł wyposażono w pamięć typu eMMC. Przedstawiony układ dysponuje pamięcią RAM o pojemności 512 MB, pamięcią eMMC o pojemności 4 GB.

Zastosowany procesor pozwala na zainstalowanie i uruchomienie systemu Linux (Debian, Yocto). Moduły SoMLabs dysponują różnorodnymi peryferiami i wyprowadzeniami. Użytkownik może skorzystać z komunikacji Ethernet 100 Mbit, dwóch złącz USB 2.0, złącza micro-USB i złącz rozszerzeń zgodnych z Raspberry Pi oraz Arduino UNO. Dostępny jest także 24-bitowy interfejs do podłączenia wyświetlacza. Wszystko to jest dostępne za pomocą standardowej płytki bazowej VisionCB-STD.

Dystrybutorem produktów SoMLabs jest sklep KAMAMI.pl.

O autorze