LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy czujnik jakości powietrza dla urządzeń zasilanych z baterii

Firma Sensirion wprowadziła do oferty nowy czujnik gazu SGPC3 o bardzo niskim poborze mocy. Układ SGPC3 pozwala zrealizować pomiary jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń za pomocą urządzeń przenośnych i zasilanych z baterii. Średni pobór prądu układu jest nie większy, niż 0,07 mA, co umożliwia prowadzenie pomiarów jakości powietrza przez kilka lat bez wymiany baterii. Model SGPC3 wykorzystuje opracowane przez Sensirion rozwiązanie SGP polegające na pomiarze z wykorzystaniem wielu pikseli. Układ ten stanowi kompletny system czujnika gazu zintegrowany w małej obudowie DFN o wymiarach 2,45 x 2,45 x 0,9 mm. Ponadto układ dysponuje interfejsem I2C i jest w pełni skalibrowany, dostarczając informację o jakości powietrza z uwzględnieniem kompensacji wilgotności.

Opracowana przez Sensirion technologia MOXSens sprawia, że układ SGPC3 cechuje się bardzo dobrą odpornością na zanieczyszczenia siloksanami, uzyskując wysoką stabilność długoterminową i dokładność. Połączenie bardzo niskiego poboru mocy i długoterminowej stabilności sprawia, że SGPC3 nadaje się znakomicie do monitorowania stanu powietrza wewnątrz pomieszczeń za pomocą inteligentnych urządzeń zasilanych z baterii.

Szczegółowe informacje o czujniku gazu SGPC3 są dostępne na stronie produktu. Tam też można dokonać zamówień. Dostępne są ponadto noty aplikacyjne i przykładowe kody. Również zestawy ewaluacyjne SGP są już dostępne u dystrybutorów Sensirion.

Dodatkowe informacje na temat mierzonych parametrów otoczenia oraz na temat innych czujników warunków środowiska w ofercie Sensirion znajdują się tutaj.

Autor: Sensirion