Kompaktowy oscyloskop 20 MHz z serii urządzeń marki RS Pro

RS Components wprowadza do oferty ultrakompaktowy oscyloskop o wymiarach podstawy porównywalnych z paszportem i grubości zaledwie 19 mm. Nowe urządzenie RS Pro 2205A-20 to najmniejszy z oscyloskopów z serii RS Pro. Podłączany i zasilany przy użyciu złącza USB oferuje pasmo 20 MHz oraz generator arbitralnych przebiegów falowych. Dzięki tym funkcjom jest to idealny oscyloskop dla mobilnych inżynierów: wystarczająco mały, aby zmieścić go w torbie z laptopem oraz zapewniający funkcje i wydajność tradycyjnego oscyloskopu warsztatowego.

Urządzenie zapewnia parametry techniczne, takie jak: maksymalna częstotliwość próbkowania 200 MS/s, zwiększona programowo rozdzielczość do 12 bitów oraz szybkie przesyłanie strumieniowe USB do 1 MS/s do przechwytywania przebiegów generatora falowego o długości do 100 milionów próbek. Zakres wejść skalowalny od ±50 mV do ±20 V. Doskonała integralność sygnałowa, zakłócenia poniżej 150 mikrowoltów RMS oraz zniekształcenia harmoniczne -50 dB  sprawiają, że jest to doskonałe urządzenie do szerokiej gamy zastosowań cyfrowych i analogowych. Wbudowane źródło sygnałowe może działać jako standardowy generator sygnałów (sinusoidalnych, prostokątnych, trójkątnych itp.) z programowalną funkcją przeszukiwania (Sweep), lub jako 12-bitowy generator arbitralnych przebiegów falowych 1,5 MS/s.

Pomimo niewielkich rozmiarów, ten dwukanałowy oscyloskop zapewnia wiele funkcji w standardzie, takich jak analizator widma FFT, segmentowa pamięć przechwytywania na 16 tys. próbek, kanały obliczeniowe, automatyczne pomiary w dziedzinie czasowej i częstotliwościowej, trwałe kolory i tryby wyświetlania XY, a także testowanie ograniczenia maskowania. Zaawansowane wyzwalanie cyfrowe umożliwia uzyskanie przebiegów o dużej stabilności i dokładnej rozdzielczości z pojedynczym progiem LSB. Funkcja dekodowania szeregowego (magistrala CAN, magistrala LIN, SPI, I2C, I2S, UART i inne) umożliwiają wyświetlanie wyników w formie tabelarycznej oraz kolorowym formacie graficznym oraz używanie wydajnych funkcji filtrowania, wyszukiwania i eksportowania. Bezpłatne oprogramowanie do systemów Microsoft Windows 7, 8 i 10 można uruchomić na komputerze, a następnie dostosować wymiary okna do własnych potrzeb. Przechwycone przebiegi można łatwo wydrukować w celu ich dołączenia do raportów, udostępnienia współpracownikom lub eksportu danych do analizy.

Nowy oscyloskop RS Pro 2205A-20 jest obecnie dostępny w firmie RS w krajach EMEA oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Cena obejmuje cały sprzęt oraz funkcje programowe opisane powyżej, dwie przełączane sondy oraz 5-letnią gwarancję.

O autorze