LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Nowe, wyjątkowe oscyloskopy Rohde & Schwarz RTP

Firma Rohde & Schwarz rozszerzyła swą ofertę o nową rodzinę oscyloskopów R&S RTP, które cechują się wysokimi parametrami. Opracowując produkty, zespół projektowy skupił się na zapewnieniu dokładności i szybkości pomiarów, bogatego zestawu funkcji oraz przyszłościowych rozwiązań technologicznych. Przyrządy R&S RTP łączą funkcje wielu urządzeń, oferując większe możliwości, niż jakiekolwiek inne oscyloskopy w tej klasie. Te cechy sprawiają, że przyrządy R&S RTP nadają się znakomicie do debugowania, np. testowania komponentów wbudowanych z szybkimi interfejsami cyfrowymi lub szerokopasmowymi interfejsami RF. Najnowsze oscyloskopy R&S RTP są już dostępne w ofercie w wersjach 4, 6 lub 8 GHz.

Najważniejsze cechy R&S RTP

Rodzina oscyloskopów R&S RTP o wysokiej wydajności łączy dobrą integralność sygnału i szybkie tempo akwizycji. W standardowym trybie akwizycji przyrządy są w stanie zmierzyć milion przebiegów na sekundę – ponad 1000 razy więcej, niż inne oscyloskopy tej klasy. To pozwala użytkownikom znacznie szybciej znajdować błędy występujące tylko sporadycznie.
Przyrządy R&S RTP jako jedyne na rynku zapewniają kompensację strat sygnału między źródłem a oscyloskopem (de-embedding) w czasie rzeczywistym. Nawet z aktywną korekcją sygnału oscyloskop pozostaje niezwykle szybki. Udało się to uzyskać dzięki unikalnej architekturze cyfrowego układu wyzwalania, który jest w stanie precyzyjnie wyzwalać pomiar pomimo kompensacji sygnału.

Kolejną cechą oscyloskopów R&S RTP, która pozwala projektantom zaoszczędzić dużo czasu, jest sprzętowa akceleracja funkcji analizy. Testy z maską, histogramy i analizę częstotliwościową można wykonywać z wysoką szybkością, aby otrzymać w krótkim czasie wyniki o dużej pewności statystycznej.

Wszystko w jednym: Oscyloskop, który łączy wiele przyrządów pomiarowo-testowych

Zachowując wysoką wydajność, model R&S RTP łączy większą liczbę funkcjonalności wielu przyrządów, niż jakikolwiek inny oscyloskop w tej klasie. Poza standardowymi analogowymi kanałami oscyloskopu dostępnych jest również 16 kanałów logicznych oraz 4 kanały do pomiaru napięcia i 4 do pomiaru prądu. Przyrząd R&S RTP pozwala również na analizę interfejsów magistral szeregowych, a także oferuje rozbudowane funkcje do analizy sygnału oraz widma. Dzięki bogactwu dostępnych narzędzi użytkownicy będą w stanie testować sygnały różnych typów skorelowane ze sobą w czasie i przeprowadzić analizę złożonego układu za pomocą jednego przyrządu pomiarowo-testowego, a tym samym szybciej znaleźć błędy występujące w systemie.
Nowe, wydajne oscyloskopy Rohde & Schwarz są przeznaczone do zastosowań z różnych obszarów, szczególnie sektora lotnictwa i obronności, motoryzacji, przemysłu i telekomunikacji. Oscyloskopy pozwalają na debugowanie projektowanych układów elektronicznych wykorzystujących sygnały różnych rodzajów, w tym magistral wysokiej szybkości (USB, PCI Express, MIPI i innych), wielokanałowych interfejsów RF w systemach radiowych lub radarowych, interfejsów pamięci DDR, złożonych układów zarządzania zasilaniem, a także prostych magistral sterujących i programujących (I2C, SPI itp.). Przyrząd R&S RTP jest w stanie przeprowadzić testy we wszystkich obszarach zastosowań, które wymagają pomiaru sygnałów w szerokim zakresie dynamicznym z dużą rozdzielczością, a także wysokiej czułości w domenie czasu i częstotliwości.

Pomimo bogatego zestawu funkcji, przyrząd R&S RTP jest jednym z najbardziej kompaktowych oscyloskopów na rynku. Zajmuje powierzchnię nawet o 40% mniejszą, niż konwencjonalne modele. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego chłodzenia i cichych wentylatorów przyrząd pracuje niemal bezgłośnie i nie przeszkadza w laboratorium.
Co więcej, produkty o wysokiej wydajności z rodziny R&S RTP stanowią pewną inwestycję. Gdy wymagania odnośnie przyrządów pomiarowych wzrosną, istnieje możliwość łatwego zwiększenia pasma pomiaru, rozmiaru pamięci i zestawu funkcji za pomocą rozszerzeń sprzętowych i aktualizacji oprogramowania.

Ponadto firma Rohde & Schwarz planuje dodatkowo wzbogacić ofertę dla rodziny R&S RTP. Na rok 2018 przewidywane są kolejne rozszerzenia sprzętowe, takie jak moduł generatora z dwoma kanałami analogowymi lub ośmioma cyfrowymi, a także różnicowe źródło impulsowe o paśmie 16 GHz. Kolejne modele R&S RTP pojawią się w roku 2019 i będą oferować jeszcze szersze pasmo.