Rohde & Schwarz liderem testów zgodności w obszarze komórkowych sieci IoT

Firma Rohde & Schwarz oferuje najpełniejsze na rynku pokrycie testów związanych z certyfikacją urządzeń i komponentów dla sieci eMTC oraz NB-IoT. Wchodzące w skład oferty platformy obejmują szerokopasmowy tester komunikacji radiowej R&S CMW500 oraz systemy do testów zgodności protokołów R&S TS8980FTA i R&S RS-RRM.

Wersje technologii eMTC oraz NB-IoT opisane w specyfikacji 3GPP Release 13 zdobywają na rynku coraz większą popularność. Dzięki nim Internet Przedmiotów (IoT) nie jest już niszową technologią, a staje się powszechnie spotykanym rozwiązaniem. Operatorzy sieci na całym świecie wykorzystują obie wymienione technologie, aby móc pokryć wszystkie możliwe scenariusze użycia. Z puntu widzenia operatorów sieci, producentów układów scalonych i urządzeń użytkowych, a także laboratoriów testowych, istotny jest wybór narzędzi pomiarowych, które byłyby funkcjonalne i potrafiły obsłużyć obie technologie.

Rohde & Schwarz oferuje pełne pokrycie testów obu technologii w postaci platform testowych uznawanych przez Global Certification Forum (GCF) oraz PTCRB: TP98 do testów RFF, TP96 do testów RRM oraz TP92 do testów protokołów. Każda z platform testowych została sprawdzona przez GCF – są to: przypadek testowy WI-254 dla eMTC oraz przypadki WI-257, WI-258 i I-259 dla standardu NB-IoT. Sprawdzone przypadki testowe PTCRB obejmują test RFT 132 dla eMTC oraz test RFT 147 dla NB-IoT. Natomiast powiązane testy zgodności protokołów obejmują wiele przypadków testowych LTE w wersjach od od 8 do 13, które są obsługiwane przez platformę testową TP92.

Rohde & Schwarz jest również przygotowany na testy planowane przez operatorów obu technologii. Szczególnie rozbudowane jest wsparcie dla operatorów z Ameryki Północnej i Chin. Aby pokryć szerokie wymagania odnośnie testów, Rohde & Schwarz oferuje testy certyfikacji na różnych konfiguracjach platformy – od kompaktowych i tanich rozwiązań do testów RF, RRM i zgodności protokołów za pomocą R&S CMW500 do samodzielnych systemów testowych R&S TS-RRM oraz R&S TS8980FTA, które obsługują testy poza pasmem pracy oraz technologie GSM, WCDMA i LTE.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze