Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 dostępny w sklepie Farnell element14

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wprowadził do swojej oferty generator sygnałów arbitralnych Tektronix AFG31000. Jest to najlepszy w swojej klasie przyrząd, zaprojektowany pod kątem aplikacji wymagających największej wydajności i uniwersalności, użytkowany podczas całego procesu przygotowywania produktów elektronicznych.

Nowe generatory serii AFG31000 jako pierwsze na rynku wprowadzają cztery innowacje, dzięki którym inżynierowie i naukowcy mogą cieszyć się z niespotykanych dotąd możliwości. Są to:

  • 9-calowy wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym, w którym dostępne opcje są zorganizowane w postaci łatwo dostępnego menu, zdecydowanie ułatwiającego szybkie odnajdywanie i zmienianie ustawień.
  • Możliwość monitorowania wygenerowanych przebiegów po ich dotarciu do urządzenia poddawanego testom dzięki wykorzystaniu technologii InstaView™. Upraszcza to pracę operatora, gdyż można łatwo sprawdzić w czasie rzeczywistym, jak wyglądają wygenerowane przebiegi po podłączeniu wyjścia generatora do badanego obwodu. Dzięki InstaView™ nie ma potrzeby stosowania dodatkowego oscyloskopu, a użytkownik zyskuje pewność, że poprawnie skonfigurował aparaturę.
  • Tryb zaawansowanych sekwencji, który umożliwia tworzenie długich, skomplikowanych przebiegów. Dzięki niemu AFG31000 stanowi dobrą alternatywę dla osób, które potrzebują generować niepowtarzające się sygnały lub wiele sygnałów o nietypowych przebiegach.
  • Możliwość „rysowania” przebiegu na wyświetlaczu za pomocą palców, dzięki zintegrowanemu narzędziu do tworzenia sygnałów. ArbBuilder to wbudowane oprogramowanie, które pozwala na definiowanie i edytowanie przebiegów arbitralnych bez potrzeby podłączania aparatury do komputera PC ani ładowania zapisanych danych z pamięci USB Flash.

Generator jest dostępny w wersjach jedno- i dwukanałowych, z których każda pozwala na generowanie sygnału o amplitudzie od 1 mVP-P do 10 VP-P i podawanie ich na obciążenia o rezystancji 50 Ω. Urządzenia mogą pracować w wielu różnych trybach, a w tym:

  • jako generatory sinusoidalne, o częstotliwości od 25 MHz do 250 MHz,
  • w trybie próbkowania (z 14-bitową rozdzielczością pionową), od 250 MSa/s do 2 GSa/s,
  • w trybach: ciągłym, modulacji, przemiatania i impulsowym (burst), z pamięcią o pojemności 128 tysięcy punktów na każdy kanał.

W trybie zaawansowanych sekwencji dostępne jest także wiele różnych, bardziej skomplikowanych przebiegów, co z pewnością zostanie docenione przez inżynierów zajmujących się projektowaniem obwodów i analizą błędów. Tryb ten ułatwi sprawdzanie, czy badany obwód będzie pracował tak, jak zostało to zaplanowane oraz jak będzie reagował na ekstremalne sytuacje i scenariusze.

Nowy generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 można nabyć w sklepie Farnell element14 w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w serwisie Newark element14 w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku. Ponadto będzie go można obejrzeć na targach electronica 2018, odwiedzając strefę „Build and Test” firmy Farnell element14, zlokalizowanej na stoisku grupy Avnet, oznaczonym numerem 101 w hali C5.

O autorze