RS Components wprowadza do oferty serię złączy ISOBUS firmy Amphenol


Firma RS Components ogłosiła dostępność nowej serii okrągłych złączy ISOBUS firmy Amphenol, jednego z wiodących na świecie producentów podzespołów do zastosowań przemysłowych.

Najważniejszym obszarem zastosowań gniazd kablowych z serii ISOBUS są maszyny rolnicze i leśne, ponieważ złącza z tej serii są zgodne z normą ISO 11783-2. Norma ta określa warstwę fizyczną składającą się z poczwórnych, nieekranowanych przewodów typu skrętka używanych w sieciach do szeregowego przesyłania danych z prędkością 250 kb/s w układach sterowania i komunikacji pomiędzy ciągnikami rolniczymi i leśnymi oraz pomiędzy maszynami lub elementami osprzętu zamontowanymi w ciągniku, holowanymi lub samobieżnymi.

Kluczową cechą tej serii 9-stykowych okrągłych złączy kablowych są dwa styki zasilania w rozmiarze 8 przystosowane do przewodów o przekroju 6, 10 lub 16 mm2. Złącza kablowe z tej serii umożliwiają szybkie i pewne zamocowanie m.in. urządzeń do montażu polowego oraz zalewanych zespołów kablowych. Produkty oferują napięcie znamionowe 24 V oraz klasę ochrony IP67 i IP69K chroniącą przed przedostawaniem się wody i pyłu. Uzupełnieniem serii są nasadki chroniące przed pyłem dostępne w firmie RS.

O autorze