Analizatory logiczne Saleae w ofercie Kamami.pl

Analizatory logiczne firmy Seleae stanowią potężne narzędzie pomiarowe, przy pomocą których możliwe jest przechwytywanie wielu sygnałów cyfrowych, a następnie wyświetlanie ich w postaci przebiegów czasowych w celu analizowania.

Obecnie na rynku dostępne są następujące analizatory:

Analizatory zostały oparte na programowalnych układach FPGA Xilinx Spartan 6, które mogą wykonywać ponad 5 miliardów operacji DSP na sekundę (ponad 10 miliardów w wersji Pro 16).

Użycie zegara próbkowania ADC o niskim poziomie drgań sprawia że współczynnik SNR nie ulega pogorszeniu. Użycie filtrów antyaliasingowych zapobiega wpływowi na widmo sygnałów o częstotliwościach wyższych niż częstotliwość Nyquista . Analizatory posiadają też diodę LED RGB. Wszystkie elementy analizatorów znajdują się na wielowarstwowej płytce PCB (8 warstwowej w wersji Logic 8 oraz 16 warstwowej w wersji Logic Pro 8 i Logic Pro 16). Całość zamknięta jest w stylowej obudowie wykonanej z aluminium.

Z pomocą oprogramowania Saleae’s Logic możliwe jest dekodowanie wielu interfejsów komunikacyjnych, m.in. UART, SPI, I2C, 1-Wire, I2S, CAN, USB i wielu innych. Ta funkcja znacznie ułatwia pracę oraz debugowanie wielu projektów.

Kamami.pl jest wyłącznym dystrybutorem analizatorów Saleae w Polsce.

O autorze