LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell element14 wprowadza nowy system akwizycji danych Keysight DAQ970A


Firma Farnell element14 wprowadziła do sprzedaży system akwizycji danych DAQ970A marki Keysight, który stanowi dla inżynierów bardziej efektywną metodę na tworzenie pełnych charakterystyk swoich produktów i wdrażanie systemów testowania w ciągu jedynie kilku dni.

Przyrząd został zaprojektowany z myślą o inżynierach pracujących w działach badawczych, w zespołach zajmujących się weryfikacją projektów oraz w działach produkcji. Umożliwia tworzenie niezawodnych projektów, bez powątpiewania w wyniki pomiarów, konieczności długotrwałego uczenia się lub stosowania skomplikowanych języków programowania, do których użycia potrzeba zatrudniać nowych programistów. Stanowi także użyteczne narzędzie dla osób pracujących w innych firmach, zajmujących się elektroniką, aeronautyką, motoryzacją i energetyką.

System DAQ970A ma wbudowany wysokiej jakości przełącznik sygnałów i zaawansowany multimetr 6,5-cyfrowy, który pozwala na dokładne wykonywanie pomiarów. Dodatkowo, intuicyjny wyświetlacz LCD i klawisze programowe ułatwiają konfigurację i prezentowanie wyników w różnych formatach – w postaci liczb, pasków, linii trendów, wykresów i histogramów – czyniąc to urządzenie łatwym w konfiguracji i użytkowaniu, bez konieczności programowania.

Do kluczowych cech należą:

  • Jednostka akwizycji danych i przełączania sygnałów (3 sloty, do 60 2-przewodowych kanałów, lub do 120 kanałów 1-przewodowych).
  • Możliwość mierzenia bardzo małych prądów (zakresy 1 μA DC i 100 μA AC) oraz wysoki zakres pomiarowy dla rezystancji (1000 MΩ).
  • Nowy mechanizm autokalibracji, który kompensuje wewnętrzny dryft wynikający ze starzenia się komponentów oraz ze zmian temperatury.
  • Kompatybilność z 3497XA pod względem programowania i konfiguracji.
  • Nowy półprzewodnikowy multiplekser DAQM900A z szybkością skanowania do 450 kanałów na sekundę.
  • Intuicyjny wyświetlacz LCD i programowalne klawisze, które ułatwiają konfigurację oraz prezentowanie wyników pomiarów w różnych formatach (liczby, paski, wykresy trendów i histogramy).
  • Rejestrowanie danych przez USB oraz tworzenie kopii wyników pomiarów za pomocą portu USB, umieszczonego na froncie urządzenia.

Keysight DAQ970A jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell element14 w Europie, w Newark element14 w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w krajach Azji i Pacyfiku.