Rohde & Schwarz poszerza rodzinę Spectrum Rider FPH o podręczny, mikrofalowy analizator widma

Nowe modele podstawowe oferują zakresy do 6 Ghz, 13,6 GHz i 26,5 GHz, a odpowiednie rozszerzenia zakresu częstotliwości przez aktualizacje oprogramowania dają możliwości analizy nawet do 31 GHz. R&S Spectrum Rider FPH to elastyczne rozwiązanie do dokładnych pomiarów w terenie i laboratorium za rozsądną cenę.

Rohde & Schwarz rozszerza rodzinę R&S Spectrum Rider FPH o trzy nowe podstawowe modele o zakresach od 5 kHz do 6 GHz, 13,6 GHz i 26,5 GHz. R&S Spectrum Rider FPH był pierwszym w branży przenośnym analizatorem widma, który oferował pojemnościowy ekran dotykowy i możliwość podnoszenia częstotliwości poprzez kody. Odkąd podniesienie nie wymaga ani przestoju ani rekalibracji, użytkownicy mogą sobie pozwolić na aktualizację swoich podstawowych modeli, np. z 26.5 GHz do 31 GHz.

Nowe, wysokoczęstotliwościowe modele pozwalają urządzeniom R&S Spectrum Rider FPH wykonywać szeroki zakres zadań pomiarowych w terenie i w laboratorium. W połączeniu z ilością przydatnych opcji, R&S Spectrum Rider FPH to poręczne narzędzie mające wiele zastosowań takich jak weryfikacja transmisji sygnału w 5G, transmisja RTV oraz satelitarne i radarowe łącza komunikacyjne. Sprzęt spodoba się zarówno pracującym w terenie, jak i inżynierom w laboratorium, jako że wspiera codzienne zadania pomiarowe w przemyśle lotniczym i obronności, testach sieci mobilnych i transmisji, a także zadania wykonywane przez organy regulacyjne oraz zadania z przeznaczeniem edukacyjnym.

Ważąc tylko 2.5 kg, R&S Spectrum Rider FPH jest idealny do użytku przenośnego. Jego bateria jest w stanie wytrzymać więcej niż 6 godzin, dzięki czemu sprzęt może pracować cały dzień bez ładowania.

Analizator może pracować zdalnie poprzez USB albo LAN. Dla jeszcze większej wygody, aplikacja R&S MobileView na iOS i Androida zapewnia bezprzewodowe, zdalne sterowanie R&S Spectrum Rider FPH z urządzenia mobilnego.

R&S Spectrum Rider FPH jest dostępny bezpośrednio od Rohde & Schwarz oraz u wybranych partnerów sprzedaży. Więcej informacji na stronie: www.rohde-schwarz.com/spectrum-rider

 

 

O autorze