[WARSZAWA] Robomaticon – turniej robotów mobilnych

Wielkimi krokami zbliża się IX edycja jednego z największych turniejów robotów w Polsce – ROBOMATICON. Zobacz roboty z bliska i poczuj emocje towarzyszące rywalizacji! Wykorzystaj okazję i porozmawiaj z zawodnikami z całej Polski. Dowiedz się, jak samodzielnie skonstruować robota. Porozmawiaj z naszymi partnerami, którzy chętnie opowiedzą Ci o swojej działalności. Dodatkowo dla zainteresowanych światem techniki organizujemy warsztaty naukowe.

Robomaticon to inicjatywa jednego z najprężniej działających kół naukowych Politechniki Warszawskiej – Robomatic. Organizując IX Edycję Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2019 mamy na celu ukazanie możliwości współczesnej robotyki oraz wypromowanie nauk ścisłych i najnowszych technologii.

Robotyka jest innowacyjną i bardzo widowiskową dyscypliną nauki. Właśnie dlatego Robomaticon z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga coraz więcej osób. Poprzedniego roku wydarzenie odwiedziło ponad 5000 widzów, a w turnieju konkurowało ze sobą aż 200 robotów. W tym roku uczestnicy turnieju wezmą udział aż w trzynastu niesamowitych konkurencjach, wśród których można wymienić między innymi: walki sumo oraz walki na ringu, zbieranie krążków, pokonanie toru przeszkód i wyścigi robotów, także tych humanoidalnych.

Poza konkurencjami, na widzów czekają inne atrakcje takie jak: targi technologiczne firm współpracujących z Robomaticonem, stoisko pokazowe Centrum Nauki Kopernik oraz warsztaty dla dzieci związane z robotyką i nie tylko.

Kiedy: 9 marca 2019 (sobota)
Gdzie: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Strona internetowa wydarzenia: https://robomaticon.pl/pl

Strona FB wydarzenia: https://www.facebook.com/robomaticonpl/

Portal Mikrokontroler.pl jest patronem medialnym wydarzenia!

O autorze