Ulepszona seria Magna-Power TS: 25kW w obudowie 4U i 50 kW w obudowie 8U

Magna-Power Electronic to światowy lider w branży programowalnych źródeł oraz obciążeń elektronicznych. Firma przeprowadziła modernizację popularnych produktów przystosowanych do montażu w szafach rack. Zmiany objęły linię programowalnych zasilaczy prądu stałego MagnaDC serii TS. Oferując 102 możliwe konfiguracje, wprowadzono urządzenia zapewniające do 25 kW w obudowie 4U (7 cali wysokości), a także do 50kW w obudowie 8U (14 cali wysokości ). Dzięki zastosowaniu przemysłowej topologii sterowanej układem mikroprocesorowym, doskonale nadaje się do zastosowań takich jak: pomiary oraz testowanie urządzeń z branży aerospace, testowanie komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, produkcji oraz testowania elementów półprzewodnikowych, w przemyśle energetycznym oraz odnawialnych źródłach energii. Doskonale sprawdza się również w laboratoriach przy wspomaganiu procesów badawczych oraz rozwojowych.

Odświeżona seria TS, oferowana w 4 wariantach mocy, w większym stopniu odpowiada potrzebom odbiorców. Producent oferuje modele 20kW oraz 25kW w obudowie dostosowanej do standardu rack o wysokości 4U. Dostępne tą także modele 40kW oraz 50kW w obudowach o wysokości 8U. Dzięki zaimplementowanym we wnętrzu urządzenia rozwiązaniom, seria TS oferuje bardzo wysokie prądy wyjściowe. Ich wartości mogą sięgać nawet do 2kA w wersji 4U oraz 4kA w wersji 8U, w konfiguracji pojedynczego źródła. Wszystkie modele oferują napięcie wyjściowe do 4kV DC.

Każdy model serii TS oferuje szeroki wachlarz możliwości komunikacji z użytkownikiem: przedni panel sterowniczy, interfejs komputerowy oraz izolowany cyfrowy interfejs wejścia-wyjścia. Komunikacja może być zapewniana poprzez standardowy interfejs komend (SCPI), umożliwiający w łatwy sposób programowanie urządzenia z poziomu komputera za pomocą poleceń ASCII. Dodatkowo, dzięki wsparciu sterownika IVI, możliwe jest sparowanie urządzenia z takimi środowiskami jak National Instruments LabVIEW™ oraz LabWindows™. Producent oferuje możliwość rozbudowy urządzenia o interfejsy LXI TCP/IP Ethernet (+LXI), IEEE-488 GPIB (+GPIB) , USB oraz RS-458.

Zmodernizowane modele serii TS są dostępne z wyjściem trójfazowym o parametrach: 380/400 Vac, 415 Vac, 440 Vac oraz 480 Vac. Każde urządzenie przystosowano do ciągłej pracy w temperaturze nawet 50 stopni Celsjusza.

Informacje o Magna-Power Electronic

Magna-Power Electronic to amerykańska firma projektującą oraz produkującą programowalne zasilacze i obciążenia znane z jakości, innowacyjności i możliwości. Jej produkty obecne są na całym świecie w instytutach badawczych, na uniwersytetach oraz w zakładach przemysłowych. Magna-Power oferuje zasilacze od 1,25 kW do ponad 2000 kW i znana jest z niezawodności.

Oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Magna-Power Instruments w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, tespol.com.pl.

O autorze