Mistrzostwa Polski w Lutowaniu – Renex Soldering Championship 2019

Już wkrótce – 10 i 11 kwietnia, odbędą się Mistrzostwa Polski w Lutowaniu – Renex Soldering Championship. Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich elektroników. Organizatorem, tak jak w latach ubiegłych, jest firma RENEX – jedna z największych i najdłużej działających polskich firm z branży elektronicznej. Tegoroczne zawody zbiegają się z 30-leciem działalności firmy.

Wydarzenie odbędzie się w nowo powstałych przestrzeniach Centrum Technologicznego RENEX we Włocławku.

Zawody Renex Soldering Championship mają charakter otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na doświadczenie. Rywalizować mogą zarówno amatorzy-pasjonaci, jak i profesjonaliści w zakresie lutowania.

Podczas zawodów oceniana będzie przede wszystkim funkcjonalność wykonanego pakietu. Ponadto sędziowie będą brać pod uwagę jakość wykonanego montażu oraz metodykę pracy zawodnika odwołując się do światowych standardów (IPC – A – 610 rewizja G klasa 3 – stan dopuszczalny).

W pierwszym dniu zawodów, 10 kwietnia, o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu rywalizować będą uczniowie i studenci szkół technicznych. Drugiego dnia o tytuł Mistrza Polski, rywalizować ze sobą będą przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego.

Tegoroczna edycja Mistrzostw, została wzbogacona o dodatkowe, pierwsze w swoim rodzaju Zawody. Do rywalizacji, stanie Mistrz Polski w Lutowaniu z roku 2018 – Michał Czerwiec, reprezentujący Firmę Bornico, naprzeciw Robota Lutowniczego REECO. Walka będzie bardzo ekscytująca, tym bardziej, że Robot Lutowniczy REECO otrzymał w roku 2018 prestiżowe wyróżnienia, m.in. Dobry Wzór w kategorii Praca.

Na zwycięzców Mistrzostw czekają wartościowe nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych urządzeń i narzędzi dla elektroników, a także nagrody pieniężne.

Zdobywcom tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu, firma RENEX, będąca sponsorem reprezentacji Polski, zapewni dodatkowo przygotowania do zawodów oraz pokrycie kosztów transportu i pobytu na Mistrzostwach Europy i Świata odbywających się w Monachium w listopadzie bieżącego roku.

W tej formule Mistrz Polski z 2017 roku – Grzegorz Szymańczuk zdobył tytuł Mistrza Europy.

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu RSC 2019 pokażą nam wkrótce, która z firm może szczycić się Mistrzem Polski w Lutowaniu oraz być może przyszłym Mistrzem Europy czy Świata.

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie zawodów – www.rsc.zone.

Portal Mikrokontroler.pl jest patronem medialnym wydarzenia!

O autorze