Segger dodaje bezpieczny dostęp zdalny przez J-Link Remote Server
Segger udostępnił najnowszą wersję J-Link Remote Server, oprogramowania do zdalnego programowania i debugowania systemów wbudowanych. J-Link Remote Server to sprawdzona platforma. Konsumenci wykorzystują go od lat do debugowania systemów oddalonych nawet o tysiące kilometrów i za firewallami. Umożliwia łatwe debugowanie systemów, do których dostęp fizyczny jest utrudniony lub nawet niemożliwy. Pozwala na pracę z systemami opartymi o chmurę oraz wykorzystanie programatorów z serii Flasher.
Najnowsza wersja J-Link Remote Server umożliwia identyfikację celu przez imię nadane przez użytkownika, a nie tylko, jak dawniej, przez numer seryjny. Ponadto, pozwala na zabezpieczanie dostępu hasłem, które przesyłane jest w sposób zapobiegający podsłuchaniu. Uniemożliwia też ataki metodą powtórzenia.
Segger obsługuje domyślny serwer tunelowy, który może wykonać jednocześnie tysiące połączeń. Jest darmowy dla użytkowników J-Link. Istnieje również opcja skorzystania z własnego serwera tunelowego.
Więcej informacji na stronie: www.segger.com/products/debug-probes/j-link/tools/j-link-remote-server/.



Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



