LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Toshiba przedstawia nowe serie układów single-gate obsługujące niskie napięcie zasilania

Toshiba wprowadziła do produkcji nowe serie układów single-gate, zasilanych pojedynczym napięciem. Razem jest to 31 układów, które pomogą uprościć projektowanie układów translacji poziomów logicznych w komunikacji, np. między mikroprocesorami a peryferiami. Układy umieszczono w miniaturowych obudowach, co oznacza, że aplikacje translacji poziomów logicznych można zaimplementować w urządzeniach o niewielkich rozmiarach.

Poprzednie układy tego typu wymagały dwóch napięć zasilania – po stronie pierwotnej oraz wtórnej. Natomiast układom z serii 7UL1G i 7UL1T, wystarczy jedno napięcie do obsługi translacji poziomów logicznych. Seria 7UL1G znajdzie zastosowanie w obniżaniu napięcia do poziomu dostarczonego w zasilaniu. Obsługuje napięcia od 0,9 V do 3,6 V. Seria 7UL1T jest przeznaczona do podwyższania napięcia. Może pracować z napięciami zasilania z zakresu 2,3…3,6 V. Próg wejściowy jest ustalony na 50% lub mniej napięcia zasilania. Przy zasilaniu 3,3 V, układ obsłuży napięcia wejściowe o poziomie 1,65…3,6 V.

Obie serie układów single-gate są dostępne jako bramki NAND, NOR, AND, OR, XOR, odwracające i nieodwracające, inwerter Schmitta oraz bufor, a także w wersji bufora trójstanowego. Seria 7UL1G jest dostępna w obudowach SOT353 i SOT 953, natomiast 7UL1T – głównie w SOT353.

Urządzenia są zaprojektowane do użycia w sprzętach o limitowanych wymiarach, np. w smartofonach, laptopach, tabletach, kamerach cyfrowych oraz w urządzeniach IoT.

Więcej informacji na stronie producenta.

Autor: Toshiba