Microchip rozszerza rodzinę dsPIC o modele jedno- i dwurdzeniowe

Microchip wprowadził do produkcji nowe, jedno- i  dwurdzeniowe, układy z serii dsPIC. Dysponują one szerszą funkcjonalnością i pozwalają spełnić wymagania aplikacji, tj. zasoby pamięci, zakres temperatur pracy, a także bezpieczeństwa pracy. Nowe układy umożliwią zaprojektowanie wydajnej aplikacji sterowania, które wymagają elastyczności i skalowalności, gdy projekty stają się coraz bardziej złożone.

Układ dsPIC33CH512MP508 to dwurdzeniowy DSC, który sprawdzi się w aplikacjach wymagającej większej wydajności i zasobów pamięci programu. Pamięć Flash ma pojemność aż 512 KB, natomiast pamięć RAM – 72 KB. Układ dsPIC33CK64MP105 dysponuje jednym rdzeniem i jest niedrogą opcja, która sprawdzi się w aplikacjach o niższych wymaganiach. Produkty są kompatybilne pinowo z układami z serii dsPIC33CK i dsPIC33CH.

Rodzina układów dsPIC33 jest wpierana przez pakiet oprogramowania Microchip MPLAB. Producent ma w ofercie również płytki rozwojowe, dzięki którym można zaprojektować prototyp urządzenia oraz przetestować możliwości układów dsPIC.

O autorze