LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RS Components wprowadza złącza RS Pro do zastosowań radiowych/mikrofalowych

RS Components wprowadziło na rynek serię odpornych na drgania hermetycznych złączy koncentrycznych RS Pro do zastosowań radiowych i mikrofalowych.

Złącza doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach środowiskowych i zaawansowanych konstrukcjach standardowych złączy radiowych/mikrofalowych, w technologii wciskanej „push-on”. Kluczową cechą odpornych na drgania złączy jest mechanizm śrubowy, który zapobiega przypadkowemu rozłączeniu. Urządzenia z tej serii spełniają wymagania dotyczące drgań: MIL-STD-202, metoda 204, warunek G.

Do najważniejszych pozycji w tej gamie należą subminiaturowe złącza koncentryczne SMPM typu „push-on blind-mate”, które zapewniają mikrominiaturowy interfejs pasujący do zastosowań o bardzo zwartej zabudowie i małej ilości miejsca. Złącza umożliwiają w ten sposób zmniejszenie ogólnej masy układu. Można je łączyć z seriami GPPO, SSMP i Mini-SMP marki RS Pro. Oferują wysoką niezawodność i doskonałą pracę w układach do 65 GHz.

Drugą pozycją jest seria złączy SMA o rozszerzonym zakresie częstotliwości, która spełnia wymagania robocze układów koncentrycznych o częstotliwości 26,5 GHz. Seria SMA marki RS Pro, podobnie jak seria SSMA, oferuje miniaturowe złącza RF, które są wyposażone w złącze śrubowe i przeznaczone do stosowania z kablami półsztywnymi o mniejszej średnicy.

Trzecią pozycję stanowi seria złączy 4.1/9.5 doskonale spełniających wymagania wysokowydajnych systemów komunikacji mobilnej. Konstrukcja mechaniczna jest taka sama jak w typowym złączu 7/16, jednak ma dużo bardziej kompaktowe wymiary i oferuje obsługę częstotliwości do 14 GHz.

Dostępne są również niskostratne złącza PIM o impedancji 50 Ω, charakteryzujące się wysoką częstotliwością, niską intermodulacją i niską stratą sygnału zwrotnego, odpowiednie do zastosowań zewnętrznych, na przykład w infrastrukturze bezprzewodowej. Oferta obejmuje także nową gamę złączy 75 Ω, które zapewniają doskonałą charakterystykę VSWR, impedancję i niskie straty sygnału zwrotnego przy częstotliwości 6 GHz oraz pracują przy zwiększonej szerokości pasma i częstotliwościach wymaganych dla systemów wideo UHD-SDI używanych w zastosowaniach nadawczych.

Seria odpornych na drgania złączy koncentrycznych RS Pro do zastosowań radiowych/mikrofalowych jest dostępna w RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.

Autor: RS Components