Energooszczędne, bezprzewodowe mikrokontrolery Redpine Signals dostępne w Rutronik

Rodzina Redpine Signals RS14100 WiSeMCU to bezpieczne mikrokontrolery zawierające wszechstronny, wieloprotokołowy podsystem bezprzewodowy. Dodatkowo, układy zawierają funkcję detekcji głosu (VAD) oraz do ośmiu wejść dla czujników pojemnościowych. Mikrokontrolery szczególnie dobrze sprawdzą się w zasilanych bateryjnie urządzeniach IoT.

Układy mogą pracować w tym samym czasie na kilku protokołach komunikacyjnych, tj. 802.11a/b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz), dwumodowy Bluetooth 5, a także 802.15.4 w trybie Thread i Zigbee.

Mikrokontrolery są oparte na rdzeniu ARM Cortex-M4 z częstotliwością taktowania do 180 MHz i pamięcią Flash o pojemności do 4 MB.

Dostępnych jest kilka trybów oszczędzania energii. W trybie standby dla Wi-Fi układ pobiera jedynie <50 μA, natomiast rdzeń Cortex-M4 wymaga jedynie prądu 15 μA/MHz. Również moduł Bluetooth 5 charakteryzuje się niskim poborem mocy.

Układy z rodziny RS14100 są oparte na architekturze bezpiecznej strefy i dysponuje wieloma funkcjami zabezpieczeń, takimi jak PUF, sprzętowe akceleratory kryptograficzne, bezpieczny bootloader, bezpieczne aktualizacje firmware i wiele innych. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństwa w aplikacjach takich jak terminale POS, inteligentne zamki, urządzenia medyczne, a także bezpiecznych aplikacji zamówień głosowych.

Układy dostępne są w ofercie dystrybutora Rutronik: https://www.rutronik24.com/category/wireless-microcontroller/move:0/orderby:stock/qs:rs14100

O autorze