RS Components wprowadza do oferty złącza dużej mocy firmy Amphenol

RS Components wprowadził do oferty złącza dużej mocy firmy Amphenol, które są specjalnie zaprojektowane do łączenia kabli zasilających stosowanych w systemach napędowych pojazdów elektrycznych (EV).

Seria gniazd i wtyczek MSD, zaprojektowana jako bezpieczne i niezawodne rozwiązanie do serwisowania pojazdów elektrycznych, oferuje beznarzędziowe rozwiązanie do odłączania wewnętrznego akumulatora wysokiego napięcia i zapewnienia ochrony przeciwzwarciowej. Urządzenie wykorzystuje dwustopniowy system dźwigni do otwarcia obwodu HVIL (blokady wysokiego napięcia) przed otwarciem styków. Wszystkie powierzchnie przewodzące wysokiego napięcia w gniazdach są odporne na kontakt zgodnie z normą IP2XB.

Drugim produktem jest seria wtyków i gniazd Excel-Mate HVSL (High Voltage Safety Lock), która przeznaczona jest do różnych zastosowań w pojazdach elektrycznych, w tym do połączeń zasilających i sygnałowych. Dostępne są urządzenia jednodrogowe i trójdrogowe wykorzystujące technologię styków firmy RADSOK o napięciu znamionowym do 1 kV i prądzie od 23 A do 350 A.

Trzecim produktem jest seria złączy HVPT Excel-Mate do zastosowań w pojazdach elektrycznych, która zapewnia niezawodne i ekonomiczne połączenie przelotowe wysokiego napięcia. Ta lekka seria wyposażona jest w plastikową obudowę oraz dławik kablowy i zapewnia stopień ochrony IP67. Ma ekranowanie 360°, napięcie znamionowe do 1000 V DC i zawiera urządzenia oferujące połączenia jedno-, dwu- i trójdrogowe. Dostępne są również różne pozycje kodowania.

Ostatnim produktem jest nowe złącze Combo Excel-Mate CCS, spełniające wymagania normy IEC62196-3 i umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych prądem przemiennym lub stałym. Wtyczka Combo zawiera dwa styki zasilania DC, co zapewnia wyjątkowo szybkie ładowanie w miejscach publicznych. Zarówno gniazdo Combo CCS, jak i wtyczka, są wyposażone w czujnik temperatury i kolorową diodę LED do monitorowania stanu i temperatury ładowania. Złącze Combo dostępne jest w wersjach dla prądu 60, 125 i 200 A o dowolnej długości kabla.

Wysokonapięciowe elementy połączeniowe firmy Amphenol do pojazdów elektrycznych dostępne są w firmie RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.

O autorze