ST prezentuje akcelerometr MEMS z wbudowanym precyzyjnym termometrem

STMicroelectronics wprowadził do produkcji układ LIS2DTW12, zawierający akcelerometr oraz precyzyjny czujnik temperatury. Sensor świetnie nadaje się do niewielkich, zasilanych bateryjnie urządzeń IoT i elektroniki ubieralnej. Termometr zapewnia odczyt z dokładnością 0,8 °C, porównywalną ze standardowymi, samodzielnymi czujnikami.

Akcelerometr ma aż 65 różnych trybów pracy, co pozwala projektantom zoptymalizować zużycie mocy, a także poziom szumu, w zależności od wymagań aplikacji. Sensor ma programowalny zakres pomiaru, maksymalnie ±16g, natomiast pomiary mogą być wykonywane z częstotliwością od 1,6 Hz do 1600 Hz.

LIS2DTW12 dostarcza 16-bitowe dane akcelerometru i 12-bitowe dane termometru za pośrednictwem szybkiego portu I2C/SPI oraz pozwala na pojedynczy pomiar. Sensor umożliwia wykrycie spadku swobodnego, wybudzenia, rozpoznaje pojedyncze i podwójne stuknięcie. Dysponuje też zaawansowanymi możliwościami samotestowania.

Tradycyjnie, firma ST Microelectronics wprowadza jednocześnie na rynek zestawy rozwojowe. Tym razem jest to nakładka STEVAL-MKI190V1 pasująca do zestawu STEVAL-MKI109V3 z mikrokontrolerem STM32F401VE

Więcej informacji na stronie: www.st.com/lis2dtw12-pr

O autorze