LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
IoT

Zasilanie bateryjne urządzeń LoRaWAN

Sieć LoRaWAN została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić optymalne zużycie energii elektrycznej przy dużym zasięgu liczonym w kilometrach. Niskie zużycie energii przez urządzenia komunikujące się za pomocą modulacji LoRa to duży atut, który predestynuje je do zasilania bateryjnego.

Wireless Day power solutions

Moduł RN2483 Microchip to układ, który może zostać zastosowany w urządzeniach pracujących w standardzie LoRaWAN. Jak wygląda profil poboru mocy dla tego rozwiązania przy zasilaniu bateryjnym napięciem 3.6V z ogniwa LiSoCL2? Maksymalny prąd pobierany podczas nadawania sięga około 50mA, zaś moc pobierana ze źródła to 0,2W. Podczas odbioru wartości mocy są niższe. Nie dziwi zatem, że bateria o pojemności 2400mAh wystarczy do zasilania urządzenia LoRaWAN typu A (np. smart meter) przez okres 12 miesięcy, jeśli będzie się ono komunikować raz na 5 minut, zaś teoretycznie na kilka lat, jeśli komunikat będzie wysyłany sporadycznie (np. raz na godzinę). Rozwiązaniem może być ogniwo EEMB ER14505 (LiSoCL2) z oferty firmy JM elektronik. Ważną zaletą tego typu ogniwa jest bardzo niskie samorozładowanie, dzięki czemu ogniwo wystarczy na cały cykl życia produktu i nie ma konieczności rozbierania urządzenia w celu jego wymiany.

Rozwiązania power solutions będą jednym z tematów V edycji Wireless Day. Link do rejestracji>>

Autor: JM elektronik
Producent elektroniki (EMS): zaawansowane moduły elektroniczne dla sektorów AGD, smart home, smart city, POS, medycznego i wielu innych. Dostawca elementów elektronicznych, komputerów przemysłowych, automatyki, ogniw specjalizowanych oraz systemów LoRaWAN.