RS Components wprowadza do oferty zaawansowaną, dwukanałową stację lutowniczą RS Pro

RS Components wprowadził do oferty dwukanałową, inteligentną stację lutowniczą RS Pro przeznaczoną dla szerokiej grupy profesjonalistów. Stacja to pierwszy produkt z serii RS Pro oferujący zaawansowane funkcje i dwa kanały.

Stacji lutowniczej oferuje łączną moc maksymalną 200 W. Jej największą zaletą jest możliwość jednoczesnego używania lutownicy i szczypiec, które znajdują się w zestawie, a także głównego modułu grzewczego i dwóch uchwytów narzędzi. Stacja jest solidna i wytrzymała, a uchwyty narzędzi są wyposażone w metalowe wkładki umożliwiające umieszczanie lutownicy i szczypiec.

Moc wyjściowa lutownicy 130 W zapewnia krótki czas nagrzewania do temperatury maksymalnej wynoszący 10 sekund. Szczypce o mocy 100 W umożliwiają lutowanie i rozlutowywanie i mogą być używane z różnymi urządzeniami zamontowanymi powierzchniowo. Dodatkowo, moc maksymalna 150 W dostępna podczas używania lutownicy w trybie jednokanałowym umożliwia lutowanie dużych pól połączeniowych.

Kolejną ważną cechą stacji jest automatyczne rozpoznawanie podłączonych narzędzi lutowniczych oraz ładowanie odpowiednich parametrów, które są wyświetlane na dużym ekranie LCD urządzenia. Stacja umożliwia używanie temperatur z zakresu od 150 do 480°C oraz oferuje trzy zaprogramowane temperatury, co upraszcza obsługę. Dostępne są także tryby oszczędzania energii, w tym tryb gotowości i przechodzenia w stan uśpienia.

Oprócz głównego modułu grzewczego, dwóch uchwytów narzędzi oraz lutownicy i szczypiec w zestawie znajdują się także gąbki do czyszczenia, wtyczki w wersji europejskiej i brytyjskiej oraz instrukcja. Akcesoria wymienne, takie jak lutownice w wersjach 50 W, 130 W i 150 W, szczypce i końcówki będą wkrótce dostępne w ofercie RS.

Wprowadzona do oferty stacja lutownicza RS Pro została rygorystycznie przetestowana w celu zapewnienia zgodności z wymagającymi standardami branżowymi. Jest objęta trzyletnią gwarancją oraz posiada certyfikat jakości RS Pro Seal of Approval.

O autorze