RS Components oferuje zasilacze MEAN WELL 60 W do przenośnego sprzętu medycznego

RS Components wprowadził trzy nowe gamy zasilaczy wtyczkowych, które mają certyfikaty bezpieczeństwa zgodne z najnowszymi międzynarodowymi normami w zakresie medycyny i opieki zdrowotnej. Zasilacze MEAN WELL GSM60E i GEM60I są przeznaczone do użytkowania wraz z urządzeniami medycznymi domowymi, przenośnymi, a także urządzeniami medycznymi, które wymagają zasilacza AC do użytku w różnych obszarach na świecie. Przykładowe zastosowania obejmują glukometry, ciśnieniomierze, nebulizatory, inhalatory i urządzenia do leczenia bezdechu sennego.

Mean Well GSM60E GEM60I

Zasilacz GSM60E to urządzenie klasy II z podwójną izolacją i standardową europejską wtyczką 2-bolcową. Model GEM60I to międzynarodowa wersja używana wraz z czterema wymiennymi wtyczkami do europejskich, amerykańskich, brytyjskich i australijskich gniazd zasilania AC. Oba zasilacze można podłączyć bezpośrednio do gniazda ściennego AC bez konieczności korzystania z kabla, co obniża łączny koszt sprzętu i gwarantuje oszczędność miejsca.

Zasilacze obsługują napięcie wejściowe od 80 do 264 V AC i są dostępne w wersjach o napięciu wyjściowym 5, 7.5, 9, 12, 15, 18, 24 lub 48 V DC. Wyjściowa moc znamionowa wynosi od 30 do 60 W. Zastosowano też zabezpieczenia przed zwarciem, przeciążeniem i zbyt wysokim napięciem.

Elementy, które mają krótko- lub długotrwały kontakt z pacjentem, oferują dwa zabezpieczenia pacjenta (MOPP) oraz obudowę typu BF, co sprawia, że każdy zasilacz spełnia wymogi normy IEC 60601-1 w zakresie zastosowań medycznych. Prąd upływowy ma wartość poniżej 100 µA, a zużycie energii bez obciążenia jest niższe niż 0,15 W. Wydajność energetyczna to maksymalnie 90%, zaś wszystkie urządzenia są zgodne z przepisami dotyczącymi wydajności energetycznej DoE Level VI (Level V dla modeli o niskim napięciu) i EU ErP (12–48 V).

Zasilacze są zamknięte w ognioodpornych obudowach klasy 94V-0 o zabezpieczeniu przed wnikaniem IP22. Rozmiar obudowy wynosi zaledwie 75,5 × 32 × 47,5 mm w przypadku modelu GSM60E i 75,5 × 39,1 × 56,2 mm w przypadku modelu GEM60I. Zakres temperatury roboczej to od -30º do +70ºC, a dopuszczalna wilgotność sięga 90%.

Oba zasilacze firmy MEAN WELL są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze