Obsługa zewnętrznych programatorów w Segger Embedded Studio

Segger dodał do swojego oprogramowania Embedded Studio w wersji 4.20 obsługę programatorów zewnętrznych za pomocą protokołu GDB. Środowisko jest w stanie teraz współpracować z każdym programatorem z serwerem GDB. Nowa funkcja jest dostępna we wszystkich edycjach: ARM, Cortex-M i RISC-V. Można z niej skorzystać na wszystkich systemach operacyjnych: Windows, macOS i 32- oraz 64-bitowych Linuxach.

Segger Embedded Studio GDB

Oprogramowanie automatycznie uruchomi serwer GDB innej firmy podczas startu debugowania, co sprawia, że proces jest prosty i wygodny. Parametry takie jak numer portu, host i funkcje protokołu są w pełni konfigurowalne. Serwer GDB uruchamia się jako osobny proces w systemie i nie wpływa na stabilność Embedded Studio.

Nowa implementacja jest przetestowana i w pełni kompatybilna z J-Link GDB Studio, OpenOCD, a także z ST-LINK GDB Server na Windowsach. Embedded Studio można pobrać ze strony producenta i wykorzystywane bez względu na rozmiar kodu, bez limitów czasowych oraz funkcjonalności. Można go wykorzystać w celach niekomercyjnych za darmo i bez konieczności rejestracji.

Więcej informacji na stronie: https://www.segger.com/embeddedstudio

O autorze