RS Components wprowadza zasilacze typu midspan Power over Ethernet

Firma RS Components ogłosiła dostępność nowego zestawu jednoportowych zasilaczy typu midspan Power over Ethernet (PoE) produkowanych przez firmę Phihong, lidera w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań zasilania i technologii PoE.

Technologia PoE zapewnia większą elastyczność i umożliwia integrację zasilania i przesyłania danych za pośrednictwem kabla Ethernet. Dzięki zintegrowaniu zasilania ze standardową infrastrukturą sieci LAN technologia pozwala budować wysoce skalowalne i elastyczne sieci, umożliwiając rozmieszczenie zasilanych urządzeń sieciowych tam, gdzie są one potrzebne, a niekoniecznie w pobliżu źródła zasilania. Technologia PoE jest przeznaczona do szerokiej gamy zastosowań i umożliwia zasilanie urządzeń takich jak telefony IP, kamery monitorujące, sieciowe serwery druku i punkty dostępu do bezprzewodowej sieci LAN, w tym także punkty dostępu oparte na technologii Bluetooth i WiMax.

Zasilacze typu midspan zapewniają dodatkowe możliwości zasilania i mogą być używane w połączeniu z przełącznikiem innym niż PoE lub przełącznikiem PoE, który jest już zainstalowany w sieci potencjalnie działającej z pełną wydajnością. Rozwiązania midspan mogą być znacznie tańsze niż nowy przełącznik z obsługą funkcji PoE i są dostępne w wersjach z jednym lub wieloma portami. Oprócz nowej gamy jednoportowych zasilaczy firmy Phihong, firma RS oferuje również wiele wieloportowych zasilaczy typu midspan.

Zasilacze PoE typu midspan firmy Phihong występują w wersjach o różnych mocach znamionowych, w tym 15,4 W, 20 W, 30 W i 60 W, zapewniając także zgodność z IEEE802.3AF, AT lub BT, w zależności od wybranego modelu, zgodność z gigabitowymi sieciami Ethernet, uniwersalne wejście od 90 do 264 V AC oraz funkcje ochrony, w tym przed przetężeniem i przepięciem.

Zasilacze PoE typu midspan firmy Phihong są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionie EMEA.

O autorze