Rohde & Schwarz zatwierdza testy zgodności protokołu 5G NR przy pomocy R&S CMX500

Rohde & Schwarz przeprowadził testy zgodności protokołu 5G NR z nowym urządzeniem do testowania komunikacji radiowej R&S CMX500. Global Certification Forum (GCF) zaakceptowało wszystkie 41 testów, zdefiniowanych przez 3GPP, w różnych kombinacjach pasm FR1 i LTE. Dodając R&S CMX500 do istniejących konfiguracji testów LTE, akredytowane laboratoria testowe oraz producenci telefonów komórkowych i mikroukładów uzyskują płynną ścieżkę aktualizacji z testów LTE na testy 5G NR.

Testy zgodności z protokołem 5G NR zostały przedstawione na spotkaniu 59 grupy Conformance Agreement Group (CAG) forum GCF. Testy te są niezbędne technologii mobilnej nowej generacji. Wynika to z faktu, że operatorzy sieci komórkowych na całym świecie polegają na schematach certyfikacji forów GCF i PTCRB dla urządzeń mobilnych w swoich sieciach.

Rohde & Schwarz jest kompleksowym dostawcą rozwiązań do testów zgodności i prób odbiorczych od 2G do LTE. Nowy R&S CMX500 dodaje sygnalizację 5G NR i testowanie poprzez pomiar parametrów transmisji radiowej w sieci 5G NR a także testy protokołów. Ponieważ większość operatorów sieci wdroży 5G NR jako rozszerzenie sieci mobilnej LTE, R&S CMX500 można bezproblemowo zintegrować z istniejącymi środowiskami testowymi LTE, ale idealnie nadaje się on również do testowania 5G NR w trybie standalone (SA). W związku z tym użytkownicy, którzy mają już sprawdzone szerokopasmowe urządzenie do testowania łączności radiowej R&S CMW500 lub system testowy R&S CMWflexx, mogą nadal używać ich do pomiarów LTE. Aby przeprowadzić testy sygnałów 5G NR, potrzebują tylko R&S CMX500 jako rozszerzenia swojej konfiguracji.

Więcej informacji dotyczących przyrządu CMX500 na stronie producenta: www.rohde-schwarz.com/ad/press/cmx500

O autorze