Seminarium „360 Degrees of Low-Power Demo Day” – przegląd nowości w ofercie STMicroelectronics

Jak wcześniej informowaliśmy, 15 października 2019 w Sopocie odbyło się seminarium zorganizowane przez firmę STMicroelectronics, poświęcone nowościom z oferty produkcyjnej tej firmy. Podczas seminarium wiele uwagi poświęcono podzespołom i rozwiązaniom energooszczędnym, komunikacji bezprzewodowej (LoRa, Bluetooth BLE oraz NFC), sensorom MEMS i laserowym, a także metodom poprawienia bezpieczeństwa aplikacji uruchamianych na mikrokontrolerach STM32. Podczas seminarium pokazano także: efektowny przykład aplikacji AI zaimplementowanej w mikrokontrolerze STM32, który za pomocą dołączonej kamery rozpoznawał potrawy i napoje oraz podzespoły do ochrony urządzeń z zaimplementowanym interfejsem USB-C.

Ofertę firmy prezentowali pracownicy STMicroelectronics, którzy przyjechali specjalnie na tę okazję z Włoch, Francji i Czech, co stworzyło uczestnikom seminarium okazję nawiązania bezpośrednich kontaktów z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne grupy podzespołów.

Ostatnią prezentację seminarium przygotowali pracownicy Politechniki Gdańskiej (wśród nich dr hab. inż. Marek Galewski, autor książki „STM32: Aplikacje i ćwiczenia w języku C z biblioteką HAL”), którzy bazując na mikrokontrolerach STM32H7 zbudowali system pomiarowy HEDGEHOG. System ten został wystrzelony w bliski kosmos za pomocą rakiety Rexus 26 zbudowanej przez ESA (Europejską Agencję Kosmiczną).

Książka dr hab. inż. Marka Galewskiego „STM32: Aplikacje i ćwiczenia w języku C z biblioteką HAL” jest dostępna w sklepie Kamami.pl: https://kamami.pl/arm/574871-stm32-aplikacje-i-cwiczenia-w-jezyku-c-z-biblioteka-hal.html

O wydarzeniu informowaliśmy w tekście: https://mikrokontroler.pl/2019/09/11/sopot-seminarium-stmicroelectronics-360-degrees-of-low-power-customer-demo-day/

O autorze