Maxim prezentuje projekt referencyjny do pomiaru ciśnienia tętniczego

Maxim Integrated wprowadził do produkcji zintegrowane rozwiązanie do mierzenie ciśnienia tętniczego. Projektanci mogą teraz rozwijać aplikacje mierzące ciśnienie dzięki płytce referencyjnej MAXREFDES220#. Płytka zawiera kompletne rozwiązanie układu pomiarowego. Może być umieszczona w urządzeniach takich jak smartfon lub sprzęt z zakresu elektroniki ubieralnej. Rozwiązanie umożliwia pomiar po umieszczeniu palca na czujniku w czasie 30-45 sekund – bez konieczności używania dużego mankietu do mierzenia ciśnienia. Projekt zawiera czuły sensor optyczny MAX30101 lub MAX30102, a także układ typu sensor hub MAX32664D z wbudowanymi algorytmami przetwarzania danych.

Pulsoksymetry MAX30101 (z trzema diodami LED) i MAX30102 to czujniki optyczne z wbudowanymi fotodetektorami diodami LED, a także analogowym front-endem. Układy optyczne zapewniają optymalny stosunek sygnału do szumu dla tak małego, niedrogiego i energooszczędnego modułu. Czujnik jest dostępny w 14-pinowej obudowie o rozmiarach 5,6 x 3,3 mm i dysponuje interfejsem I2C do komunikacji z mikrokontrolerem lub układem sensor-hub.

MAX32664D to układ sensor hub zawierający firmware sterujący czujnikami oraz algorytmy umożliwiające otrzymanie danych o ciśnieniu krwi, tętnie, a także poziomie tlenu we krwi. Układ ma rozmiary 1,6 x 1,6 mm, co umożliwia stosowanie w miniaturowych urządzeniach i łatwą kompatybilność z mikrokontrolerem.

Więcej informacji na stronie: https://www.maximintegrated.com/en/design/reference-design-center/system-board/6657.html

Zachęcamy również do przeczytania artykułu dotyczącego prostego projektu z czujnikiem MAX30101 na Arduino: https://mikrokontroler.pl/2017/09/14/przyklad-pulsoksymetr-max30100-plus-kamduino-uno/

O autorze