Robot Lutowniczy REECO wygrywa z Mistrzem Polski w Lutowaniu na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej

W Stalowej Woli odbyło się wydarzenie „Od COP-u do Gospodarki 4.0” organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP. We współpracy z Grupą RENEX w ramach wydarzenia odbył się pojedynek w lutowaniu pomiędzy Mistrzem Polski – Jakubem Goławskim a Robotem Lutowniczym REECO.

W wydarzeniu wzięło udział 90 zaproszonych podmiotów z całej Polski, wśród których znalazła się Grupa RENEX. Prezentowane były światowej klasy polskie produkty wybrane przez kapitułę konkursu Polska Wystawa Gospodarcza. Co wyjątkowe wśród wystawców, Grupie RENEX przypadł zaszczyt zaprezentowania aż dwóch swoich produktów. Były to: Robot Lutowniczy REECO oraz Stół Antystatyczny REECO Premium.

We współpracy z Kancelarią Prezydenta, Grupa RENEX zorganizowała kolejną edycję pojedynku w lutowaniu pomiędzy człowiekiem a robotem. Pojedynek miał na celu możliwie najlepiej przedstawić obydwa wystawiane produkty w działaniu. Przy stanowisku roboczym stworzonym na bazie Stołu Antystatycznego REECO Premium zasiadł Mistrz Polski w Lutowaniu – a na co dzień nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie – Jakub Goławski. Naprzeciw niego stanął Robot Lutowniczy REECO.

Zadanie polegało na polutowaniu 256 połączeń przewlekanych. Po pełnej emocji i zaciętej walce zwycięzcą okazał się Robot Lutowniczy REECO z czasem 5 minut 18 sekund. Reprezentant ludzkości wykonał zadanie w niewiele mniej imponującym czasie 6 minut 47 sekund.

Wydarzenie przyciągnęło ogromną uwagę zwiedzających wystawę. Widzem wydarzenia był w szczególności Prezydent RP – Andrzej Duda. Pod okiem Mistrza Polski w Lutowaniu sam później próbował swoich umiejętności z lutownicą.

Jak podkreślają współwłaściciele Grupy RENEX – Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić: „To wielka przyjemność widzieć jak duże zainteresowanie budzą tworzone przez nas technologie. Widok głowy Państwa Polskiego przy naszym stanowisku REECO, lutującego kultową stacją lutowniczą PACE był szczególnie miłym zwieńczeniem naszych wysiłków. Wydarzenia takie jak ta odsłona Polskiej Wystawy Gospodarczej pokazują dużą siłę polskich przedsiębiorstw zarówno na rynku polskim, jak i światowym.”

O autorze