RS Components wprowadza nową kamerę termowizyjną do diagnostyki samochodowej

RS Components ogłosił dostępność nowej kamery termowizyjnej firmy FLIR. Kamera termowizyjna TG275 to idealne rozwiązanie dla mechaników zajmujących się konserwacją i naprawami pojazdów, które pomaga im przyspieszyć procedury diagnostyczne.

Połączenie bezdotykowego pomiaru termicznego i termografii ułatwia mechanikom rozwiązywanie problemów, wykrywanie usterek i zapisywanie obrazów. Kamera jest skuteczna w diagnozowaniu problemów z przekaźnikami i przełącznikami. Radzi sobie również z problemami z upływem prądu z akumulatora przy braku obciążenia, elementami układu napędowego i układami HVAC.

TG275 to kamera termowizyjna o rozdzielczości 19 200 pikseli i zakresie pomiaru temperatury od -25°C do +550°C. Urządzenie wykorzystuje także technologię MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging) firmy FLIR. Umożliwia ona dodanie w czasie rzeczywistym szczegółów światła widzialnego do obrazów termicznych. Zapewnia to większą wyrazistość poprzez osadzanie szczegółów krawędzi i konturów na odczytach termicznych. Obraz z urządzenia jest wyświetlany na ekranie LCD o przekątnej 2,4 cala.

Inne parametry techniczne to: pole widzenia 57° × 44° (FoV) i czułość termiczna poniżej 70 mK. Dokładność pomiaru temperatury wynosi ±1,5°C w zakresie od 50°C do 100°C oraz do ±3°C w zakresach od -25°C do +50°C, a także od +100°C do +550°C. Urządzenie ma wytrzymałą i niezawodną konstrukcję, a także obudowę IP54, która chroni kamerę przed brudem, kurzem i olejem.

Kamera FLIR TG275 jest obecnie dostępna w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze