[KATOWICE] Arduino & Raspberry Pi Day 2020

Z okazji Dnia Arduino oraz Dnia Raspberry Pi, na terenie Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach odbędzie się trzecia edycja wydarzenia Arduino & Raspberry Pi Day. Impreza ma na celu popularyzację nauki z zakresu elektroniki, programowania, automatyki, robotyki i zagadnień pokrewnych przede wszystkim wśród młodzieży, a także wymianę wiedzy w gronie hobbystów oraz osób zawodowo związanych z powyższymi dziedzinami.

Arduino & Raspberry Pi Day

Arduino i Raspberry Pi to platformy, które w ostatnich latach znacząco zmieniły podejście do elektroniki i programowania, pozwalając dzięki temu osobom bez specjalistycznej wiedzy na konstruowanie własnych urządzeń. Płytki te umożliwiają łatwą naukę elektroniki. Znacząco ułatwiają także programowanie urządzeń, popychając tym samym majsterkowiczów w świat nowych technologii.

O godzinie 10:00 na scenie Strefy Centralnej rozpoczną się prezentacje, natomiast w pomieszczeniach Medialabu prowadzone będą warsztaty. Tematyka prelekcji i warsztatów będzie szeroka i wychodząca poza ramy Arduino i Raspberry Pi: od podstawowych zagadnień przez różne typy komunikacji bezprzewodowej po automatykę domową i projekty komercyjne. Tymczasem w holu Centrum będzie można znaleźć rozmaite stanowiska, a także prace konkursowe.

Konkurs na najlepszy projekt na Arduino lub Raspberry Pi

Ważną częścią Arduino & Raspberry Pi Day będą konkursy w dwóch kategoriach – projekty na platformę Arduino i projekty na platformę Raspberry Pi. Już teraz można nadsyłać prace na adres inzynier.domu@gmail.com. Wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni (wraz z projektami) na wydarzenie, gdzie z każdej kategorii zostaną wyłonione najlepsze 3 prace. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody rzeczowe – płytki oraz narzędzia. Przewidziano także nagrody specjalne. W zeszłym roku przedstawionych zostało łącznie prawie 20 projektów z całego kraju i nie tylko. Termin nadsyłania prac to 1 marca 2020.

Całość wydarzenia jest otwarta i darmowa (przy czym obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty ze względu na ograniczoną ilość miejsc).

Wydarzenie wspierają firmy z pokrewnych branży: Sii Polska, Farnell Avnet, Botland, Solid Expert, Nordic Semiconductor, a także Print-me. Obecni będą: Warsztat Miejski z Gliwic, Medialab, Hackerspace Silesia, AddMan i Akademia elektroniki. Patronat nad wydarzeniem objęła instytucja Katowice Miasto Ogrodów.

Organizatorem głównym jest Inżynier Domu, bloger oraz aktywista technologiczny.

Informacje o wydarzeniu można znaleźć pod adresem http://www.inzynierdomu.pl/arduino-raspberry-pi-day-2020/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/481999325776841/

 

O autorze