RS Components wprowadza na rynek moduły sterujące i sygnałowe do inteligentnych urządzeń produkcyjnych

RS Components dodał do swojej oferty serię Harmony XB4F. Są to przyciski, przełączniki wyboru, a także lampy pilotowe do montażu wpuszczanego. Seria Harmony XB4F, którą opracowano z myślą o stosowaniu w automatyce przemysłowej i inteligentnych aplikacjach produkcyjnych, zapewnia nowym maszynom i panelom sterowniczym atrakcyjny, współczesny i ergonomiczny wygląd oraz doskonale nadaje się do modernizacji istniejącego sprzętu bez konieczności ponoszenia dużych kosztów.

Seria Harmony XB4F jest częścią większej oferty modułowych, metalowych modułów sterujących i sygnałowych firmy Schneider Electric. Produkty łączą w sobie łatwość montażu, wydajność, elastyczność, a także trwałość. Moduły XB4 cechuje chromowana, metalowa ramka. Wyposażono je w genialny układ blokujący, który składa się z wpinanej wciskowo głowicy i korpusu, które zabezpiecza jedna śruba. Dysponują także zaciskami zaprojektowanymi w taki sposób, aby zapobiegały drganiom i zapewniały łatwe oraz bezpieczne mocowanie i okablowanie.

Seria Harmony XB4F zapewnia wszystkie korzyści oryginalnej oferty XB4 oraz ramki o średnicy 30 mm, których powierzchnia licuje z panelem, zapewniając bardziej elegancki i współczesny wygląd bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Seria XB4F obejmuje:

  • Sprężynowe moduły przycisków bez oznaczeń lub z oznaczeniami funkcjonalnymi, z opcjami zawierającymi wystający przycisk lub zintegrowane oświetlenie LED,
  • Przełączniki wyboru z opcją standardowego lub długiego uchwytu i oświetlenia LED,
  • Przełączniki kluczykowe z mechanizmem sprężynowym lub opcjami trybu gotowości,
  • Lampki kontrolne LED.

Firma RS oferuje szeroki zakres specyfikacji urządzeń, a także gamę kolorowych przycisków, przełączników i wielobarwnych diod LED. Umożliwiają one udoskonalenie konstrukcji i ergonomii panelu oraz poprawiają postrzeganą jakość urządzeń i paneli docelowych.

Wszystkie moduły sterujące i sygnalizacyjne Harmony XB4F firmy Schneider Electric są zgodne ze standardami IP66, IP66K, IP67 i IP69, co zapewnia ich niezawodne działanie. Cała seria jest teraz wysyłana z RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze