Biblioteka do obliczeń zmiennoprzecinkowych dla RISC-V od Seggera

Segger wprowadził obsługę mikrokontrolerów z rdzeniem RISC-V do swojej biblioteki do obliczeń zmiennoprzecinkowych. Biblioteka zawiera pełny zestaw funkcji arytmetycznych, w pełni zoptymalizowanych i napisanych w asemblerze. Zawiera również zaawansowane funkcje matematyczne napisane w języku C, które korzystają z zaawansowanych algorytmów w celu maksymalizacji wydajności.

Segger Floating-Point Library RISC-V

Cała funkcjonalność jest dobrze przetestowana, zarówno dla pojedynczej, jak i dla podwójnej precyzji. Wariant dla RISC-V, podobnie jak dla ARM, zoptymalizowano pod kątem szybkości wykonywania programu, a także rozmiaru kodu. Preferencje dotyczące wydajności i rozmiaru kodu można ustawić podczas kompilacji biblioteki.

Producent podaje, że biblioteka dla układów RISC-V jest znacznie mniejsza niż odpowiedniki open-source. Dla niektórych operacji może osiągnąć nawet 100 razy wyższą wydajność niż konkurencyjne rozwiązania.

Biblioteka do obliczeń zmiennoprzecinkowych jest częścią Segger Runtime Library oraz została już wbudowana w środowisko Embedded Studio.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: Segger Floating-Point Library

O autorze