[KRAKÓW] Hack into Mars – FPGA Hackathon & Conference 2020

W dniach 3-4 kwietnia 2020 roku w centrum Krakowa – w hotelu Galaxy odbędzie się event, skierowany do miłośników telekomunikacji. Hack into Mars – FPGA Hackathon & Conference 2020 jako pierwszy w Polsce w takiej skali podejmuje tematykę układów programowalnych.

FPGA Hackathon to inicjatywa, która łączy w sobie 24 godzinny hackathon, a także poprzedzającą go, jednodniową konferencję. Event jest wspierany przez ekspertów z firm dostarczających sprzęt i oprogramowanie wspomagające rozwój technologii FPGA. Znajdzie się tam miejsce dla szerokiej grupy sympatyków tego obszaru IT. Odnajdą się tam zarówno specjaliści, jak również ososby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z telekomunikacją. Hackathon „Hack into Mars” jest wydarzeniem unikatowym w swojej formule. To pierwszy turniej deweloperski, wykorzystujący użycie układów programowalnych, odbywający się w klimacie misji na Marsa.

Głównym celem, jaki przyświeca organizatorom jest integracja środowiska naukowego ze światem biznesu, szerzenie wiedzy ze specjalistycznych dziedzin nauki i techniki, związanych z technologią FPGA, podniesienie kwalifikacji uczestników w zakresie programowania układów logicznych, wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą, a także popularyzacja najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej w Krakowie.

Więcej informacji na stronie: https://fpgahackathon.com

Ze względu na zagrożenie koronawirusem, organizator poinformował o przeniesieniu wydarzenia na ostatni kwartał 2020 roku

O autorze