Zintegrowany układ bezprzewodowego transferu energii od STMicroelectronics

STMicroelectronics wprowadził do produkcji układ bezprzewodowego transferu energii STWLC68. Układ charakteryzuje się wysoką sprawnością energetyczną, dużą przesyłaną mocą, a także bezpieczeństwem.

Nowy produkt może pracować zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik. Wymaga bardzo niewielu elementów zewnętrznych, co umożliwia integrację w szerokim zakresie aplikacji – od niewielkich urządzeń ubieralnych po smartfony i tablety. Układy są zgodne ze standardem WPC Qi 1.2.4, a więc są w pełni kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami zgodnymi z Qi dostępnymi na rynku. Dzięki wbudowanemu interfejsowi I2C możliwa jest konfiguracja parametrów urządzenia, a dane mogą być zapisane w wewnętrznej pamięci OTP.

Aby pomóc w projektowaniu urządzeń wykorzystujących układy STWLC68, STMicroelectronics wprowadziło do oferty dwa zestawy rozwojowe: STEVAL-ISB68RX oraz STEVAL-ISB68WA.

Więcej informacji na stronie układu STWLC68.

Zachęcamy do przeczytania artykułu o ładowarkach bezprzewodowych z rodziny STWBC: STWBC – uniwersalny sterownik ładowarki bezprzewodowej z oferty STMicroelectronics

O autorze