Mikrokontrolery Toshiba z serii TXZ+

Toshiba wprowadziła do produkcji nowe mikrokontrolery z rodziny TXZ+ z 32-bitowym rdzeniem ARM Cortex. Rodzina jest podzielona na dwie klasy urządzeń. Pierwsza, TXZxA+, to zaawansowane mikrokontrolery wyprodukowane w procesie technologicznym CMOS 40 nm. Zawierają rdzeń Cortex-M3 lub Cortex-M4 z koprocesorem FPU. Druga klasa to podstawowe mikrokontrolery TXZxE+ wytwarzane w procesie CMOS 130 nm i wykorzystujące rdzeń Cortex-M0, Cortex-M3 lub Cortex-M4.

Wraz z wprowadzeniem rodziny TXZ+, Toshiba skupi się na mikrokontrolerach z rdzeniem ARM Cortex. Są one energooszczędne i nadają się do sterowania w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcjonalnym blokom IP zaprojektowanym przez Toshibę, układy znajdą zastosowanie w szerokim zakresie aplikacji. Sprawdzą się m.in. w urządzeniach AGD, sterowaniu przemysłowym, sterowaniu silnikami, a także komunikacji i przetwarzaniu danych.

Rodzina TXZ+ jest w stanie sprostać współczesnym wymaganiom dotyczącym oszczędzania energii. Mikrokontrolery nie tylko zmniejszają prąd pobierany przez sam układ, ale dzięki inteligentnemu sterowaniu połączonymi sensorami i siłownikami, może redukować prąd pobierany przez cały system. Układy są w stanie pracować w temperaturze do +125°C, dzięki czemu można je zastosować w trudnych warunkach środowiskowych.

Więcej informacji na stronie firmy Toshiba.

O autorze