Rohde & Schwarz umożliwia oszczędność czasu podczas pomiarów odbiornikiem testowym R&S ESW

Rohde & Schwarz dołączył technologię szybkiego skanowania w domenie czasu do standardowego wyposażenia odbiorników testowych zakłóceń elektromagnetycznych z serii R&S ESW. Tester pracuje z podwójną szerokością pasma, co umożliwia zwiększenie szybkości pomiaru. Nowa jest także opcja R&S EWS-K58 umożliwiająca testy rozkładu prawdopodobieństwa amplitudy (APD) według zaleceń CISPR na 67 różnych częstotliwościach. Pozwala to precyzyjnie zaprezentować wpływ interferencji na cyfrowy system komunikacji. Opcja umożliwia przeprowadzenie testów CISPR 11 na kuchenkach mikrofalowych, a w przyszłości również na innych produktach.

Przyrząd R&S ESW to odbiornik do testów EMI o znakomitych parametrach RF. Pozwala na pomiary w paśmie od 1 Hz do 44 GHz. Dzięki szerokiemu zakresowi dynamiki oraz dużej precyzji pomiarów, jest w stanie spełnić wyśrubowane wymagania testów zgodności ze standardami kompatybilności elektromagnetycznej. Jest zgodny ze wszystkimi znaczącymi standardami EMI, takimi jak CISPR, EN, MIL STD-461, DO 160, a także FCC.

Szybsze pomiary dzięki technologii skanowania w domenie czasu

Przyrząd R&S ESW, wykorzystując konwencjonalne skanowanie w domenie czasu oparte o wbudowane FFT, już wcześniej był w stanie szybko przeprowadzić pomiary. Nowa technologia (fast TDS) podwaja pasmo skanowania, co umożliwia zwiększenie szybkości pomiaru niemalże dwukrotnie. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza podczas czasochłonnych testów z detektorami CISPR wartości średniej i quasi-szczytowej. Algorytm jest dostępny bezpłatnie wraz z aktualną wersją (V1.70) firmware dla przyrządu R&S ESW.

Multi CISPR APD: wizualizacja wpływu interferencji na aż 67 kanałach

Nowa opcja R&S ESW-K58 rozszerza funkcję pomiaru rozkładu prawdopodobieństwa amplitudy (APD) do jednoczesnej analizy nawet do 67 kanałów w ustalonych przedziałach czasowych. Dla każdego kanału opcja bada prawdopodobieństwo wystąpienia określonego poziomu amplitudy. Oferuje także wiele możliwości analizy i wizualizacji wyników, w tym widok 3D. Obecny standard CISPR 11 pozwala na zastosowanie trybu multi CISPR APD podczas testowania kuchenek mikrofalowych, co znacząco upraszcza proces pomiaru. Kiedy metoda jest używana zgodnie ze standardem dla sygnałów o paśmie 1 MHz, przyrząd R&S ESW może jednocześnie zmierzyć do 20 kanałów. Oznacza to, że odbiornik znacząco przekracza wymagania standardu, które stanowią minimum 5 kanałów. Analiza APD dokładnie prezentuje wpływ interferencji na systemy komunikacji cyfrowej (np. WLAN oraz komórkowej), a w przyszłości znajdzie zastosowanie podczas testowania innych rodzajów urządzeń

Nowa opcja R&S ESW-K58 oraz szybkie pomiary TDS są już dostępne dla odbiornika R&S ESW EMI. Więcej informacji na stronie: https://www.rohde-schwarz.com/product/esw

O autorze