Przenośne oscyloskopy firmy Micsig w ofercie Kamami.pl

Do oferty Kamami.pl dołączyły przenośne oscyloskopy produkowane przez firmę Micsig. Są to kompaktowe urządzenia pomiarowe z dużymi dotykowymi ekranami (8”) oraz pojemnym akumulatorem. Umożliwiają one pracę nawet do 5 h na jednym ładowaniu. Są to więc pełnoprawne oscyloskopy do mobilnej.

Podstawowe oscyloskopy z serii tBook cechują się szybkością próbkowania na poziomie 1 GSa/s. Zawierają bufor pamięci umożliwiający zapisanie 28 Mpts. Przyrząd dysponuje pełnym zestawem interfejsów komunikacyjnych, takich jak USB, HDMI, Wi-Fi, a także Ethernet. W zestawie z przyrządem można znaleźć m.in. zasilacz oraz dwie sondy BNC. W sprzedaży dostępne są dwie opcje – TO1104 Plus z czterema kanałami o paśmie 100 MHz oraz TO1152 Plus z dwoma kanałami o paśmie 150 MHz.

Kolejną serią jest seria Smart. Od przyrządów tBook odróżniają się klasycznym panelem sterowania z przyciskami oraz pokrętłami. Ułatwia to sterowanie nastawami pomiaru. Oprócz tego przyrządy Smart cechują się podobnymi parametrami oraz dostępnymi interfejsami. Również w tym przypadku dostępne są dwie opcje – STO1104C z czterema kanałami o paśmie 100 MHz oraz STO1152C z dwoma kanałami o paśmie 150 MHz.

Ostatnią serią oscyloskopów z oferty Micsig są przyrządy ATO1100. Są to urządzenia przeznaczone specjalnie na rynek automotive. Mają wbudowane oprogramowanie służące do diagnostyki i pomiarów parametrów systemów samochodowych. Charakteryzują się podobną specyfikacją, co reszta przyrządów Micsig. Dostępna jest opcja ATO1102 z dwoma kanałami o paśmie 100 MHz oraz ATO1104 z czterema kanałami, również o paśmie 100 MHz.

Do oscyloskopów producent wydał oprogramowanie do obsługi i automatyzacji pomiarów. Oprogramowanie jest dostępne na komputery PC, a także urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Przyrządy firmy Micsig są dostępne w ofercie sklepu Kamami.pl

O autorze