Cedar Technologies: nowoczesne wsparcie dystrybucji

W artykule przedstawiamy firmę Cedar Technologies, która zajmuje się lokalną reprezentacją firm półprzewodnikowych. Cedar Technologies na początku tego roku uruchomiła polski oddział. Dzięki nowoczesnemu podejściu do wspierania lokalnej dystrybucji przez firmę Cedar Technologies, konstruktorzy w Polsce mają możliwość uzyskania szeroko rozumianego wsparcia ze strony firm, które postrzegają nasz rynek jako perspektywiczny.

Jak działa Cedar Technologies

Firma Cedar Technologies jest zorientowana na wspieranie kompleksowych rozwiązań „smart and connected devices”. Skupia się ona na realiach lokalnych, pomagając począwszy od koncepcji, poprzez projektowanie aż do finalnych testów, bazując na ofertach wiodących światowych producentów.


Brytyjska firma Cedar Technologies działa na rynku od 1992 roku, początkowo skupiając swoją uwagę na firmie Xilinx, której była reprezentantem na obszarze północnej Europy. W 2016 roku firma zmieniła profil, koncentrując się na urządzeniach „smart and connected devices”. Są to urządzeni zawierające inteligentne rozwiązania z dziedziny opomiarowania, czujników, kontroli ruchu (moving things), komunikujące się ze światem zewnętrznym.

Cedar Technologies operuje na rynkach w UK, Irlandii, w krajach bałtyckich oraz od lutego 2020 także w Polsce. Utworzenie biura w Polsce wynika z faktu, że jesteśmy ważnym rynkiem półprzewodnikowym. Pod względem potencjału sprzedaży półprzewodników DTAM (Distribution Total Available Market) zajmujemy 5 miejsce w Europie. Zawdzięczamy to głównie silnym producentom kontraktowym, realizującym produkcję projektów z zagranicy. Drugim powodem jest coraz większy udział projektów krajowych z udziałem dynamicznie rozwijających się firm polskich elektronicznych.

Polski oddział Cedar Technologies

Menedżerem sprzedaży Cedar Technologies w Polsce został Piotr Włoczewski, osoba o długoletnim doświadczeniu na krajowym rynku. Do tej pory pracujący dla międzynarodowych dystrybutorów komponentów półprzewodnikowych.

Strategia rynkowa firmy Cedar Technologies opiera się na 3 filarach:

  • Komponenty do produkcji “smart and connected devices” – reprezentuje firmy: Dialog Semiconductor, mCube, ISSI, Raltron, Alium Batteries
  • Usługi w zakresie analizy i testowania komponentów, struktur półprzewodnikowych i całych procesów produkcji elektronicznej – reprezentuje firmę RoodMicrotec
  • Wsparcie projektowe ASIC – wraz z kompleksową analizą i testowaniem układów na zamówienie klienta ”pod klucz” – reprezentuje firmy: HDL, Adesto, RoodMicrotec

Oferta Cedar Technologies

Firma jest reprezentantem wybranych producentów komponentów elektronicznych. W praktyce oznacza to:

  • Zapewnienie konstruktorom wsparcia technicznego poprzez doradztwo oraz korzystanie z zasobów producentów (inżynierowie, materiały techniczne, zestawy uruchomieniowe, próbki).
  • Promowanie projektów z wykorzystaniem elementów producentów, zwiększanie obecności na rynku, w szczególności u kluczowych klientów. Wsparcie w doborze optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych.
  • Utrzymywanie właściwych relacji z dystrybutorami, co umożliwi klientom łatwy dostęp do produktów od strony handlowej.
  • Zapewnienie cen odpowiednich do rynku i zapotrzebowania, tak żeby produkty były konkurencyjne.
  • Ważne : firma nie prowadzi samodzielnej sprzedaży, ale współpracuje z lokalnymi dystrybutorami (różnymi dla różnych producentów).

Różnice pomiędzy modelem klasycznym (ze sprzedawcami regionalnymi) a modelem bazującym na reprezentancie pokazano na rysunku poniżej.

Podejście przez firmę do rynku od strony technologii uniezależnia klientów od klasycznego podziału na segmenty. Proponowane rozwiązania świetnie sprawdzają się w wielu segmentach, np.: motoryzacji, medycynie, opomiarowaniu, czy w szeroko pojętej branży konsumpcyjnej.

W obszarze CEM klienci firmy Cedar Technologies mogą uzyskać wsparcie w zakresie testowania oraz analiz (trwałości, termicznych, klimatycznych itp.). Dostępne są także usługi seryjnego programowania pamięci bądź innych układów programowalnych używanych w produkcji.

W obszarze ASIC firma Cedar Technologies swoją ofertę kieruje do firm, które chcą w swoich opracowaniach korzystać z zalet rozwiązań dedykowanych – np. gwarantowanej ochrony wartości intelektualnej, optymalizacji konstrukcji i ceny podzespołów pod kątem potrzeb aplikacyjnych, zmniejszenie fizycznych wymiarów podzespołów czy optymalizacji poboru mocy.

O autorze